Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Młodzieżowe IO: Zwycięstwo i porażka na inaugurację

Młodzieżowe IO: Zwycięstwo i porażka na inaugurację

Julia Gierczyńska i Patrycja Jundziłł oraz Dominik Poznański i Mikołaj Miszczuk walczą w młodzieżowych igrzyskach olimpijskich. Polki w swoim pierwszym meczu gładko pokonały egipski duet Niro/Nada 2:0. Polacy natomiast po walce przegrali z Rosjanami, nie wygrywając nawet seta.

Jako pierwsze z polskich duetów na boiska w Buenos Aires wybiegły Julia Gierczyńska i Patrycja Jundziłł. Ich przeciwniczkami były siatkarki z Egiptu – Hamdy Samir Nada i Yasser Elsayed Nariman. Egipcjanki nie były w stanie ani przez moment nawiązać walki reprezentantkami Polski. Biało-czerwone rządziły i dzieliły na boisku, pierwszego seta wygrywając do 5. Polki celnie zagrywały, nie miały również problemów ze skończeniem ataków. Druga odsłona nie trwała znacznie dłużej. Egipcjanki zdołały zdobyć w niej 8 punktów. Tym samym w całym meczu reprezentantki Egiptu zapisały na swoim koncie 13 oczek, z czego aż 5 podarowały im Gierczyńska i Jundziłł.

Polki w kolejnym meczu w grupie D zmierzą się we wtorek z duetem Juarez/Alvarado z Gwatemali, natomiast w czwartek biało-czerwone zagrają przeciwko Chinkom – J.J. Zeng/ Sh.T. Cao.

Niro/Nada EGY – Gierczyńska/Jundziłł POL 0:2
(5:21, 8:21)

Mikołaj Miszczuk i Dominik Poznański w przeciwieństwie do wcześniej grających Polek nie zaczęli młodzieżowych IO w dobrym stylu. Biało-czerwoni mieli problem z zatrzymaniem Denisa Szekunowa i Dimitrija Wierietiuka. Polacy popełniali bardzo wiele błędów i przegrali pierwszego seta do 12. W drugiej partii było więcej walki. Chociaż nadal na siatce lepsi byli Rosjanie, biało-czerwoni nie poddawali się. Poznański/Miszczuk doprowadzili do walki na przewagi. Mieli nawet szansę wygrać seta, jednak nie wykorzystali jej. Więcej zimnej krwi zachowali Wierietiuk i Szekunow i to reprezentanci Rosji zapisali na swoim koncie zwycięstwo.

We wtorek Polacy o pierwszą wygraną powalczą z Chilijczykami – Lamel/Droguett. Na zakończenie zmagań w grupie B Poznański/Miszczuk zagrają z duetem z Nowej Zelandii – Jeffrey/Joe.

Wierietiuk/Szekunow RUS – Poznański/Miszczuk POL 2:0
(21:12, 28:26)