Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Młodzieżowe IO: Dwa zwycięstwa polskich par w Buenos Aires

Młodzieżowe IO: Dwa zwycięstwa polskich par w Buenos Aires

Mikołaj Miszczuk i Dominik Poznański wygrali swój pierwszy mecz w grupie w ramach Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich. Polacy pokonali rywali z Chile i mają na swoim koncie jedno zwycięstwo i jedną porażkę. Po raz drugi zwyciężyły Patrycja Jundziłł i Julia Gierczyńska, które mają już dwie wygrane i w czwartek zagrają o pierwsze miejsce w grupie.

W Buenos Aires trwają Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie, na których w turnieju siatkówki plażowej Polskę reprezentują dwie pary. W turnieju męskim Mikołaj Miszczuk i Dominik Poznański po porażce z Rosjanami w swoim drugim meczu zmierzyli się z Gasparem Lammelem i Vincente Droguett z Chile.

Rywale nie zamierzali łatwo oddawać pola w tym meczu i już w pierwszym secie pokazali, na co ich stać. Na szczęście dla podopiecznych trenera Tomasza Sińczaka częściej mylili się w polu zagrywki. Chilijczycy nie potrafili też znaleźć recepty na ataki Dominika Poznańskiego i po dobrej w wykonaniu biało-czerwonych końcówce pierwszego seta wygrali oni 21:18, obejmując prowadzenie w całym spotkaniu.

Drugi set również był niezwykle zacięty. Rywale dążyli do tie-breaka i byli blisko osiągnięcia celu. Świetnie jednak zagrywał Poznański (cztery asy serwisowe w całym meczu) i znów końcówka była pełna emocji. Lepsi w niej okazali się nasi reprezentanci i to oni wygrali 22:20, pokonując rywali w całym meczu 2:0. W czwartek Polacy zmierzą się w ostatnim meczu grupowym z najsłabszymi jak na razie Nowozelandczykami.

Grupa B:
Lammel/Droguett (CHI) – Poznański/Miszczuk (POL) 0:2
(18:21, 20:22)

W turnieju żeńskim Patrycja Jundziłł i Julia Gierczyńska, które w pierwszym meczu poradziły sobie z rywalkami z Egiptu, zmierzyły się z siatkarkami z Gwatemali – Paolą Marie Alvarado Franco i Marią Fernandą Juarez Pena. Przewaga biało-czerwonych zaznaczyła się już od samego początku spotkania. Polki miały sporą przewagę na siatce, zarówno w bloku, jak i w ataku i szybko odskoczyły rywalkom. Podopieczne trenera Rafała Szternela nie pozwoliły sobie na dekoncentrację i pierwszego seta wygrały wysoko do 11.

W drugiej partii Gierczyńska i Jundziłł nadal kontrolowały wydarzenia na boisku i prowadziły od samego początku. Polki spokojnie powiększały swoją przewagę i zmierzały do wygranej w całym spotkaniu. Cztery asy serwisowe i cztery skuteczne akcje w bloku w całym meczu przy jednym asie rywalek i niemal bezradnym bloku siatkarek Gwatemali obrazują przewagę naszych reprezentantek. Polki wygrały drugiego seta 21:14 i całe spotkanie 2:0. W czwartek Gierczyńska i Jundziłł zmierzą się z parą z Chin, a stawką będzie pierwsze miejsce w grupie D.