Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Młodzieżowe IO: Pierwsza porażka Polek

Młodzieżowe IO: Pierwsza porażka Polek

W Buenos Aires trwają Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie. Jako pierwsze w ostatnim dniu zmagań grupowych na boisko wybiegły Polki. Patrycja Jundziłł i Julia Gierczyńska nie zdołały pokonać chińskiego duetu Shuting Cao/Jinjin Zeng, przez co zajęły drugie miejsce w swojej grupie. Na zakończenie rywalizacji w grupie B Mikołaj Miszczuk i Dominik Poznański w niespełna 30 minut pokonali siatkarzy z Nowej Zelandii.

W ostatnim meczu w grupie D zmierzyły się dwa niepokonane duety. Od początku spotkanie było niezwykle zacięte, drużyny skuteczne ataki przeplatały błędami. Na nieznacznym prowadzeniu w środku seta były Chinki, jednak biało-czerwone szybko odrabiały straty. Po ataku Patrycji Jundziłł Polki miały serię piłek setowych, a zagranie Julii Gierczyńskiej zakończyło pierwszego seta. Partię numer dwa reprezentantki Polski rozpoczęły od prowadzenia 3:0. Biało-czerwone utrzymywały tę przewagę, Shuting Cao/Jinjin Zeng popełniały liczne błędy. Dopiero w dalszej fazie seta siatkarki z Chin zaczęły odrabiać straty i po ataku Zeng na tablicy wyników pojawił się remis (14:14). Polki przy zagrywkach Jundziłł szybko na nowo odskoczyły (18:15). Ich rywalki nie miały zamiaru odpuszczać. W kolejnych akcjach nie myliły się, a celne zagrywki Zeng sprawiały kłopoty Polkom. Biało-czerwone nie wyszły z niewygodnego ustawienia i po błędzie w ataku Gierczyńskiej zwycięzcę miał wyłonić dopiero kolejny set.

Lepiej trzecią partię rozpoczęły biało-czerwone i szybko o czas poprosiły Chinki (3:0). Po przerwie Shuting Cao/Jinjin Zeng doprowadziły do wyrównania, jednak korzystając z błędów rywalek, Polki ponownie odskoczyły. Oba duety grały falami. Chociaż po ataku Zeng Chinki miały dwie piłki meczowe, biało-czerwone obroniły je i po asie Gierczyńskiej było 14:14. Kolejne dwie akcje zakończyły się jednak skutecznymi atakami Shuting Cao i ze zwycięstwa cieszyły się Chinki.

Grupa D:
Gierczyńska/Jundziłł POL – J. J. Zeng/Sh. T. Cao CHN 1:2
(21:19, 18:21, 14:16)

Otwarcie meczu było wyrównane. Z akcji na akcję inicjatywę zaczęli jednak przejmować Dominik Poznański i Mikołaj Miszczuk. Nowozelandczycy popełniali wiele błędów. Pojedyncze ataki Davida Jeffreya na niewiele się zdawały. Siatkarze z Polski kontrolowali sytuację, a przeciwnicy nie potrafili ich zatrzymać. Błąd Jeffreya zamknął pierwszą partię. Polacy drugiego seta rozpoczęli od prowadzenia 5:0. Pierwszy punkt dla rywali atakiem zdobył dopiero Keegan Joe. Szybko jednak ponownie do głosu doszli Mikołaj Miszczuk i Dominik Poznański. Chociaż gra biało-czerwonych nie była pozbawiona błędów, pozostawali na prowadzeniu. Z czasem dystans ponownie wzrósł. Nowozelandczycy nie mieli argumentów, by przeciwstawić się Polakom. As serwisowy Poznańskiego zakończył cały mecz.