Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Młodzieżowe IO: Koniec turnieju dla Polek i Polaków

Młodzieżowe IO: Koniec turnieju dla Polek i Polaków

Patrycja Jundziłł i Julia Gierczyńska zakończyły już udział w turnieju siatkarek plażowych podczas młodzieżowych igrzysk olimpijskich. W pierwszej rundzie fazy pucharowej nie sprostały one duetowi gospodyń. Odpadli z turnieju również Mikołaj Miszczuk i Dominik Poznański, którzy w dwóch setach ulegli rywalom z Tajlandii.

Reprezentantki Argentyny szybko przejęły kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Prezentowały się lepiej pod każdym względem, a zwłaszcza w ataku i polu serwisowym (7:4, 9:5). Patrycja Jundziłł i Julia Gierczyńska jednak się nie poddawały i wyrównały na 12:12. Przez dłuższy czas trwała wymiana ciosów, ale w końcówce Argentynki odskoczyły na 19:17 i przewagę utrzymały już do końca.

W drugiej odsłonie Villar/Churin nie zwalniały tempa. Utrzymywały wysoki poziom gry i przeważały już 11:7. Był to duet lepszy w każdym elemencie i nawet na chwilę nie pozwolił Polkom się zbliżyć na więcej niż trzy oczka (18:13, 18:15). W dalszej fazie seta Polki wywalczyły już tylko punkt.

Gierczyńska/Jundziłł (POL) – Villar/Churin (ARG) 0:2
(19:21, 16:21)

Dominik Poznański i Mikołaj Miszczuk w I rundzie fazy pucharowej zmierzyli się z parą Narathon Phichakon/Thanan Phanupong  z Tajlandii. Młodzi siatkarze z Azji zaskoczyli naszych reprezentantów w pierwszym secie dobrą organizacją gry i dość trudną zagrywką. Polacy gonili wynik, ale w końcówce lepsi okazali się rywale i to oni wygrali pierwszego seta do 18.

W drugiej partii biało-czerwoni radzili sobie jeszcze gorzej. Tajlandczycy od początku narzucili swoje warunki gry i szybko wypracowali sobie przewagę. Nasi siatkarze momentami byli bezradni, a straty do rywali wciąż rosły. Ostatecznie Poznański i Miszczuk po słabej grze przegrali tego seta do 13 i całe spotkanie 0:2, co oznacza, że pożegnali się już turniejem.

N. Phichakon/T. Phanupong (THA) – Poznański/Miszczuk (POL) 2:0
(21:18, 21:13)