Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Młodzież wciąż w BKS-ie

Młodzież wciąż w BKS-ie

fot. Łukasz Krzywański

Po serii rozstań z BKS-em Aluprofem Bielsko-Biała przyszedł czas na przedłużanie umów z zawodniczkami, które broniły jego barw w poprzednim sezonie. I tak w klubie nadal występowała będzie młoda krew – Emilia Mucha, Aleksandra Trojan, Kornelia Moskwa, a także Aleksandra Pasznik. Zawodniczki te dołączyły do Marioli Wojtowicz, która już wcześniej przedłużyła umowę z bialskim teamem.

Kornelia Moskwa w sezonie 2015/2016 zagrała w 23 spotkaniach, zdobywając 136 punktów. 71 punktów młoda bielska środkowa zdobyła atakiem (skuteczność 42,8%), 55 punktów blokiem i 10 zagrywką. Dobra gra blokiem dała Moskwie 15. pozycję wśród najlepiej blokujących Orlen Ligi, choć biorąc pod uwagę liczbę bloków na seta, Kornelia znalazłaby się w tej klasyfikacji dużo wyżej.Emilia Mucha ma za sobą niewątpliwie jeden z najlepszych sezonów w swojej karierze. 23-letnia przyjmująca wystąpiła we wszystkich 26 spotkaniach, zdobywając łącznie 175 punktów (128 punktów atakiem ze skutecznością 28,6%), 35 blokiem i 12 zagrywką). Jeśli chodzi o przyjęcie zagrywki rywalek, Emilia uzyskała 28,6% perfekcyjnego przyjęcia, co dało jej 5. miejsce w rankingu na najlepszą przyjmującą Orlen Ligi. Raz została uhonorowana statuetką dla najlepszej siatkarki meczu. Stało się to w pierwszym spotkaniu o 7. miejsce z PTPS-em Piła.

Aleksandra Trojan o pierwszej części sezonu 2015/2016 chciałaby pewnie jak najszybciej zapomnieć, bowiem trener Emanuele Sbano zwykle nie widział jej w wyjściowym składzie bielszczanek. Wraz z przyjściem trenera Wiktorowicza sytuacja bielskiej środkowej zaczęła się poprawiać. Już w pierwszym meczu po zmianie trenera Aleksandra Trojan została wybrana najlepszą siatkarką meczu i zgarnęła statuetkę dla MVP (spotkanie z Budowlanymi Łódź w Bielsku-Białej). W całym sezonie zdobyła 112 punktów, na które złożyło się 62 punkty atakiem (skuteczność 37,1%), 40 punktów blokiem i 10 zagrywką. 25-letnia środkowa zajęła 22. miejsce w rankingu dla najlepiej blokujących Orlen Ligi.

Aleksandra Pasznik to 26-letnia rozgrywająca, która swoją siatkarską karierę rozpoczynała w Gedanii Żukowo. W tym też zespole debiutowała w najwyższej klasie rozgrywkowej. Od 2010 w miarę regularnie zmieniała kluby, aż w 2015 roku trafiła do Bielska-Białej, gdzie występowała przez ostatni sezon. W sezonie 2015/2016 wystąpiła w 20 meczach Orlen Ligi, zdobywając 10 punktów (8 atakiem i 2 zagrywką).

Zobacz również:
Karuzela transferowa Orlen Ligi w sezonie 2016/2017

Co dalej z limitami dla obcokrajowców w Polsce?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: bks.bielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved