Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Młodzież na plus w Bella Plaży Gotyku

Młodzież na plus w Bella Plaży Gotyku

fot. Plaża Gotyku

Ogólnopolski turniej juniorów i juniorek w siatkówce plażowej, rozgrywany w ramach dziewiątej już Bella Plaży Gotyku Toruń 2018, przeszedł do historii. Tegoroczne rozgrywki młodzieżowe zakończyły się w najlepszy możliwy sposób – przy pięknej pogodzie juniorskie duety zaprezentowały niezwykle wysoki poziom. Wszystkiemu przyglądała się licznie zgromadzona publiczność.

Już pierwsze dni Bella Plaży Gotyku Toruń 2018 pokazały, jak bardzo wzrosło zainteresowanie siatkówką plażową. Turniej juniorski przyciągnął w sobotę na Rynek Nowomiejski wielu kibiców, co zapewniło wyjątkową oprawę decydujących spotkań. Tegoroczne zmagania par młodzieżowych stały na bardzo wysokim poziomie, który zapewniły duety nie tylko na co dzień grające i trenujące w Szkole Mistrzostwa Sportowego PZPS w Spale, ale także pary, które mają na koncie wiele sukcesów i zdobytych medali w młodzieżowych mistrzostwach kraju. Na poziom nie wpłynął nawet fakt, że wiele dwójek, zarówno w turnieju dziewcząt, jak i chłopców, wiekowo mogłoby grać także w kategorii kadeta. W finałowych starciach zawodów najwięcej swoich przedstawicieli miały SMS PZPS Spała oraz BKS Chemik Bydgoszcz.W turnieju juniorek najlepsza okazała się para Antczak/Prządka, która startowała w nim w roli faworytek. Obie zawodniczki triumfowały w ubiegłorocznych zawodach młodzieżowych Bella Plaży Gotyku, a w tym roku potwierdziły swoją dominację na toruńskich plażach. W finale dwójka Antczak/Prządka pokonała duet SMS-u – Ostróda Czyjak/Orlicka, a spotkanie zakończyło się w dwóch setach. Ciężej triumfatorkom rozgrywek grało się w półfinale, w którym trudne warunki postawił im team SMS-u Spała Herman/Perowicz. Dwójka ta powetowała sobie przegraną w półfinale w spotkaniu o trzecie miejsce, wygrywając je, choć też nie bez problemów – w tie-breaku. W strefie medalowej turnieju męskiego wszystkie mecze kończyły się w dwóch setach, jednak nie brakowało w nich emocji, a na boisku zaciętych akcji. Wśród juniorów na najwyższym stopniu podium stanął duet SMS-u Spała Miszczuk/Poznański, który w finale pokonał parę Szymczak/Jezierski. Trzecia lokata przypadła w udziale teamowi Michalak/Kruk.

Emocje nie opadły równo z ostatnim gwizdkiem sędziego. Po zakończeniu turnieju odbyła się dekoracja najlepszych par, natomiast – tradycyjnie o godzinie 18:00 – na boisko główne wybiegła grupa kilkunastu dzieci, biorących udział w Bella Happy Kids Campach. Podobnie będzie w niedzielę – gdy na boiska wybiegną amatorzy walczący w Otwartych Mistrzostwach Torunia. W tym roku do zawodów zgłosiły się aż 23 pary. Po zakończeniu zmagań amatorów swój czas na gotyckim piasku ponownie będą mieć dzieci.

Turniej juniorek – wyniki rundy finałowej:
półfinały:
Czyjak/Orlicka – Adamek/Walemdowska 2:0 (21:17, 21:10)
Antczak/Prządka – Herman/Perowicz 2:1 (18:21, 21:10, 15:12)

Mecz o 3. miejsce:
Adamek/Walemdowska – Herman/Perowicz 1:2 (21:19, 13:21, 13:15)

Finał:
Czyjak/Orlicka – Antczak/Prządka 0:2 (14:21, 17:21)

Turniej juniorów – wyniki rundy finałowej:
półfinały:
Michalak/Kruk – Szymczak/Jezierski 0:2 (20:22, 18:21)
Mieszczuk/Poznański – Baranowski/Baranowski 2:0 (21:9, 21:18)

Mecz o 3. miejsce:
Michalak/Kruk – Baranowski/Baranowski 2:0 (21:10, 21:15)

Finał:
Szymczak/Jezierski – Miszczuk/Poznański 0:2 (14:21, 16:21)

 

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved