Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Młodziczki MOS-u Wola mistrzyniami Polski

Młodziczki MOS-u Wola mistrzyniami Polski

W Dębicy zakończył się turniej finałowy mistrzostw Polski młodziczek. W finale imprezy MOS Wola Warszawa pokonał 2:1 ekipę UKS-u Ateny Warszawa. W małym finale triumfowały młode siatkarki Energetyka Poznań i to one wywalczyły brązowe medale.

„Mały finał” efektownie rozpoczęły młodziczki z Zawiercia, które przez długi czas nie pozwoliły rywalkom zdobyć pierwszego punktu, same dopisując kolejne oczka do swojego konta (8:0). Gdy Energetyk zaczął wykorzystywać swoją zagrywkę, różnica dzieląca zespoły zaczęła się zmniejszać. Dzięki skutecznej grze poznanianki w końcówce zdołały wyjść nawet na prowadzenie. W samej końcówce udanie finiszowały jednak zawiercianki, które wykorzystały w stu procentach mniej skuteczną grę rywalek. W drugiej odsłonie młodziczki Energetyka popełniały mniej błędów, grając też skutecznie w ataku i bloku. To pozwoliło im budować w trakcie seta prowadzenie i wygrać pewnie seta. W tie-breaku po dość wyrównanym początku poznanianki przejęły inicjatywę i po godzinnej walce to one wywalczyły brązowe medale mistrzostw Polski.

mecz o 3. miejsce:
Energetyk Poznań – MKS Dwójka Zawiercie 2:1
(21:25, 25:17, 15:13)

Spotkanie finałowe również zakończyło się po trzysetowej walce, spotkały się w nim dwie drużyny ze stolicy. Odsłonę premierową lepiej rozpoczęły w nim młodziczki MOS-u Wola, które po kilku wymianach oddały inicjatywę przeciwniczkom. Zespół Ateny zaczął świetnie zagrywać, co pozwoliło mu odskoczyć na 16:11. W dalszej części seta udane akcje UKS-u oraz błędy MOS-u tylko zwiększyły przewagę. Atena wygrała tę partię wysoko. W kolejnej partii MOS Wola nie pozwolił sobie na duże straty, od początku skupiając się na dobrym przyjęciu. Dzięki temu lepiej też młodziczkom tego klubu szło w ataku, co przełożyło się na wyrównaną walkę na boisku. Do samego końca obie drużyny grały równo, a w ostatnich akcjach MOS odskoczył i doprowadził do seta decydującego. W nim podopieczne trenera Lizińczyka swoimi udanymi zagraniami zza linii końcowej boiska ustawiały sobie całą grę, zwiększając powoli przewagę. Zespół Ateny nie był w stanie poradzić sobie z zagrywkami rywalek. Na najwyższym stopniu podium mistrzostw Polski młodziczek stanął więc MOS Wola.