Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Młodzi sportowcy w kolebce siatkówki

Młodzi sportowcy w kolebce siatkówki

fot. Dariusz Lewandowski

Po trwającej kilka miesięcy rywalizacji najlepsi młodzi adepci siatkówki staną do walki o zwycięstwo w największym na świecie turnieju minisiatkówki Kinder + Sport, który w tym roku zawita do Częstochowy. To już po raz dziewiąty zostaną rozdane medale w Pucharze Kinder + Sport. Turnieju, o którym głośno jest na całym świecie, a siatkarskie federacje, tak europejska, jak i światowa, podkreślają, że to największe rozgrywki dla dzieci na świecie.

Po zeszłorocznym finale rozegranym w Krakowie w tym roku najlepszych siatkarzy i siatkarki z klas 4-6 szkoły podstawowej gościć będzie Częstochowa, miasto, które siatkarskim kibicom kojarzy się z wieloma sukcesami miejscowego AZS-u oraz z plejadą gwiazd, która przewinęła się przez ten klub. Jedną z nich jest ambasador turnieju Kinder + Sport – 450-krotny reprezentant Polski – Piotr Gruszka.– Dla mnie wiele miejsc podczas tegorocznego finału to miejsca bardzo sentymentalne, jak Hala Polonia, na której rozegrałem wiele spotkań, czy hala liceum im. Norwida, czyli szkoły, do której chodziłem i gdzie zdawałem maturę. Dobrze będzie powspominać stare czasy i pokazać młodym kawałek siatkarskiej historii. Dla mnie ten sezon Kinder + Sport był ważny również z innego powodu – moja córka startowała w tej edycji, i co prawda nie dotarła do finału, ale mogła sama przekonać się, co to znaczy rywalizacja – powiedział ambasador turnieju.

W tegorocznych eliminacjach wzięło udział ponad 41 tys. chłopców i dziewczynek. Tradycyjnie zgodnie z regulaminem turnieju rywalizowali w zespołach dwu-, trzy- i czteroosobowych. Eliminacje odbywały się na szczeblach miejskim, a następnie wojewódzkim, i właśnie najlepsze zespoły z 16 województw zobaczymy na Wielkim Finale Kinder + Sport. – Cieszę się, że Polski Związek Piłki Siatkowej ponownie zaufał Częstochowie – powiedział gospodarz finału, prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk. W poprzednim roku organizowaliśmy mecze Ligi Światowej Polski z Iranem. Tym razem będziemy mieć finał największej imprezy siatkarskiej na świecie dla dzieci. Jestem pewien, że wszyscy wyjadą od nas z dobrymi wspomnieniami.

To właśnie dzięki zaangażowaniu władz miasta z prezydentem oraz wiceprezydentem, senatorem oraz byłym siatkarzem AZS-u – Andrzejem Szewińskim na czele – turniej będzie rozgrywany na największej w historii liczbie obiektów, a same finały gościć będzie Hala Sportowa Częstochowa, gdzie na co dzień rozgrywane są spotkania PlusLigi oraz mecze międzynarodowe.

Rozgrywki organizowane są przez Polski Związek Piłki siatkowej przy współpracy z firmą Ferrero Polska Commercial i co podkreśla nowo wybrany przez PZPS Jacek Kasprzyk – „turnieje takie jak Kinder + Sport dają młodym ludziom szanse pierwszych poważnych konfrontacji na boisku, zarówno z przeciwnikiem, jak i własnymi wyobrażeniami o sporcie drużynowym”. O tym, że w tym turnieju mamy początki wielkich karier, świadczą nazwiska uczestników poprzednich edycji – w rozgrywkach minisiatkówki brali udział dzisiejsi reprezentanci Polski – jak Mateusz Mika czy Karol Kłos, a zwycięzcą drugiej i trzeciej edycji Kinder + Sport był Kamil Droszyński – dzisiaj złoty medalista mistrzostw świata i Europy kadetów.

ZesKinder+Sport Polska-Włochyzłoroczne finały odwiedził trener mistrzów świata Stephane Antiga, w tym roku młodzi adepci siatkówki spotkają się z całą pewnością z ambasadorami turnieju – Piotrem Gruszką i Sebastianem Świderskim. Rozdamy jak zwykle tysiące autografów i zrobimy to z nieukrywaną przyjemnością – podkreśla popularny „Świder”. Spotkanie z trenerem kadry, jak i naszymi kandydatami do medali na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro zarezerwowane jest dla najlepszych z najlepszych. Tegoroczni zwycięzcy poszczególnych kategorii dosłownie parę dni po finałach wyruszą specjalnym autokarem do Krakowa, gdzie rozgrywany będzie turniej finałowy tegorocznej Ligi Światowej. Oprócz kibicowania najlepszym siatkarskim drużynom na świecie młodzi sportowcy będą mieli okazję poobserwować trening reprezentacji Polski oraz zrobić sobie zdjęcia z idolami z boiska. Program wyjazdu nie ogranicza się tylko do kibicowania – będzie również okazja do treningu pod okiem ambasadorów turnieju, jak i szereg innych atrakcji.

 Dla mnie jako osoby pochodzącej z Częstochowy rozgrywanie finału właśnie tutaj jest szczególnym wydarzeniem – mówi Jakub Malke, pomysłodawca turnieju. – Cieszę się, że to co 10 lat temu zobaczyłem na turnieju minisiatkówki w Zabrzu za sprawą nieodżałowanego, nieżyjącego już Marka Kisiela – znów wróciło na południe Polski, w dodatku do miejsca tak ważnego dla siatkówki w Polsce jak Częstochowa.

Rozgrywki finałowe potrwają od 8 do 10 lipca na halach w Częstochowie, mecze rozstrzygające odbędą się na HSC przy ulicy Żużlowej 4. Wielkie otwarcie planowane jest 7 lipca o godzinie 17.00 na słynnej Hali Polonia, która pamięta potyczki pomiędzy miejscowym AZS-em a Mostostalem Kędzierzyn Koźle, czyli klubami… obu dzisiejszych ambasadorów programu Kinder + Sport!

Partner turnieju Ferrero Polska Commercial od wielu lat jest współpracuje z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej nie tylko przy organizacji największego turnieju minisiatkówki, ale również podczas World Tour w Olsztynie (Kinder + Sport Kid’s Camp) oraz Orlik Volleymanii, jak i była partnerem Mini Mistrzostw Świata – imprezy towarzyszącej siatkarskiemu mundialowi w 2014 roku. Ferrero Polska Commercial wspiera również Tour de Pologne, naukę pływania oraz Program Edukacji Morskiej, organizowany przez Mateusza Kusznierewicza, dwukrotnego medalistę olimpijskiego.

Turniej Kinder + Sport jest organizowany przez Polski Związek Piłki Siatkowej przy współpracy z Ferrero Polska Commercial, JM MARKETING GROUP, Communication Unlimited oraz Fundacją Polska Siatkówka. Patronami honorowymi turniej objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji.

Harmonogram turniejuKinder + Sport zdjęcie

7 lipca 2016 – wielkie otwarcie godz. 17.00 (Hala Polonia)
8-9 lipca 2015 (godz 9.00 – 19.00)– rozgrywki Wielkiego Finału Kinder + Sport (hale sportowe)
10 lipca (godz. 9.00 – 13.00) – finały rozgrywek o Puchar Kinder + Sport (HSC, ul. Żużlowa 4)

Hale:
Hala Sportowa Częstochowa, ul. Żużlowa 4
Hala Sportowo-Widowiskowa Polonia, ul. Dekabrystów 43; Hala ACS AJD, ul. Zbierskiego 6
Hala IX LO im. C.K. Norwida, ul. Jasnogórska 8
Hala III LO im. dr Wł. Biegańskiego, ul. Dąbrowskiego 75

Szczegóły:
www.kindersport.pl/siatkowka
https://www.facebook.com/kindersportpolska/

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-07-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved