Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Młody rozgrywający na treningach MKS Ślepsk Malow Suwałki

Młody rozgrywający na treningach MKS Ślepsk Malow Suwałki

fot. pzps.pl

Dominik Żukowski dołączył do siatkarzy MKS Ślepsk Malow Suwałki i wspólnie trenuje z zespołem. 19-letni rozgrywający zastępuje tym samym Joshuę Tuanigę, który przebywa obecnie na zgrupowaniu kadry Stanów Zjednoczonych. Warto dodać, że Żukowski to bardzo utalentowany siatkarz – m.in. medalista Mistrzostw Polski Juniorów.

W poprzednich sezonach Dominik Żukowski reprezentował barwy drugoligowych: KS Metro Warszawa i SPS Chrobrego Głogów. W nadchodzących miesiącach będzie odpowiedzialny za rozegranie w austriackiej ekstraklasie, gdzie zasili szeregi VBC Weiz.Dominik to bardzo fajny, leworęczny chłopak. Jest z nami jednak tylko do końca września, dlatego że ma już podpisany kontrakt w Austrii i tam będzie wyjeżdżał. Potem będziemy się zastanawiać co dalej, kto do nas dołączy jako drugi, bo jeżeli Tuaniga poleci na Puchar Świata, to dołączy do nas tak naprawdę tydzień przed startem sezonu – mówi trener Andrzej Kowal.

Pod nieobecność Tuanigi jedynym zakontraktowanym rozgrywającym obecnym w klubie jest Kacper Gonciarz. – Nie jest to dla nas dobra informacja, ale takie są uwarunkowania, jeżeli chodzi o zawodników grających w reprezentacjach. Na ten moment fajnie, że jest Dominik, bo potrafimy zorganizować fragmenty gry. To jest istotne, dlatego że w przekroju intensywnych treningów zagrać raz na jakiś czas takie fragmenty jest dobre dla zawodników z psychologicznego punktu widzenia – tłumaczy Kowal.

źródło: Ślepsk Suwałki -YouTube, slepsksuwalki.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved