Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Młody przyjmujący w zespole Jastrzębskiego Węgla

Młody przyjmujący w zespole Jastrzębskiego Węgla

fot. Strefa Siatkówki

W nadchodzącym sezonie barw Jastrzębskiego Węgla bronić będzie adept Akademii Talentów Patryk Czyrniański. W zespole Ferdinando de Giorgiego ma pełnić rolę przyjmującego. – Jestem szczęśliwy, że w tak młodym wieku trafiam do PlusLigi – mówi zawodnik.

Patryk Czyrniański ma 19 lat i pochodzi z Czyrnej (gm. Krynica-Zdrój). Do Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla trafił w drugim roku jej funkcjonowania, czyli w sezonie 2013/2014. Zaczynał na pozycji środkowego bloku, zaś w kolejnych latach trenerzy wystawiali go zarówno na ataku, jak i na przyjęciu. W zespole Ferdinando de Giorgiego ma pełnić rolę przyjmującego. – Cieszę się bardzo, że trener De Giorgi widzi dla mnie miejsce w swojej drużynie. Mam nadzieję, że coś wniosę do zespołu i będę w stanie w jakiś sposób pomóc drużynie. Jestem szczęśliwy, że w tak młodym wieku trafiam do PlusLigi – podkreśla Czyrniański.Patryk jest mistrzem Polski młodzików z 2014 roku, brązowym medalistą mistrzostw Polski kadetów z 2015 roku, mistrzem Polski kadetów z 2016 roku, srebrnym medalistą mistrzostw Polski juniorów z 2016 roku, a także mistrzem Polski juniorów z 2017 roku. W turniejach tych często był wyróżniany i otrzymywał nagrody indywidualne. W 2014 roku wybrano go najlepszym atakującym MP, natomiast w 2016 roku MVP oraz najlepszym atakującym MP. Ponadto jest młodzieżowym reprezentantem Polski, mającym za sobą występy w kadrze narodowej U-19.

Jastrzębski Węgiel mocno inwestuje w młodzież, czego dowodem jest prężnie rozwijający się projekt Akademii Talentów. Przyjęliśmy w klubie zasadę, aby w każdym kolejnym sezonie nasi najzdolniejsi wychowankowie trafiali do seniorskiego zespołu Jastrzębskiego Węgla. Mamy świadomość tego, że przeskok pomiędzy siatkówką młodzieżową a PlusLigą jest ogromny, ale już sama możliwość trenowania i przebywania w pierwszym zespole, pod okiem takiej trenerskiej sławy jak „Fefe” De Giorgi, powinna być dla tych chłopców bodźcem do wytężonej pracy. Patryk uchodzi za  wielki talent. Liczę na to, że będziemy mieli z niego pożytek – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved