Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Młody libero w barwach BBTS-u

Młody libero w barwach BBTS-u

fot. Klaudia Piwowarczyk

Drugim zawodnikiem, który będzie występował w przyszłym sezonie na pozycji libero w BBTS-ie Bielsko-Biała został Klaudiusz Englart, siedemnastolatek z drugoligowych rezerw. –  Jest to dla mnie wielkie wyzwanie, ale też szansa. Chciałbym w jak największym stopniu pomóc drużynie w awansie do PlusLigi – mówi młody libero bielszczan.

Nowy siatkarz BBTS urodził się 25 sierpnia 2001 roku w Bielsku-Białej. Swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w klubie z Bestwiny. – Na pierwsze treningi uczęszczałem do pobliskiego klubu KSG Bestwina. Po jakimś czasie postanowiłem podjąć większe wyzwanie, wiec dołączyłem w szeregi BBTS Włókniarz, gdzie trenowałem pod skrzydłami trenera Wojciecha Bućko oraz Łukasza Sasnala. Poszedłem do szkoły SMS Edu-Sport, tam dostałem szansę pogodzenia nauki z graniem w siatkówkę. Odkąd przyszedłem do BBTS-u w pełni poświeciłem się siatkówce. Nie wyobrażam sobie jak moje życie by wyglądało bez tego sportu. Dzięki tej dyscyplinie poznałem wielu wartościowych ludzi, z którymi dogaduję się dobrze nie tylko na boisku – opowiada o swoich początkach w sporcie Klaudiusz Englart.W poprzednim sezonie Klaudiusz bronił barw BBTS II Bielsko-Biała, z którym wywalczył utrzymanie na drugoligowych parkietach. – Ogromnie cieszy mnie fakt, że ktoś taki, jak Klaudiusz dostaje od klubu wielką szansę. Młody, zdolny, ale przede wszystkim niezwykle ambitny i pracowity. Takie osoby zasługują na zaufanie. Dla trenera to przyjemność pracować z tego typu graczami. Jestem przekonany, że będzie to dobra inwestycja. Trzeba mu tylko dać trochę czasu, by wykonał odpowiednią liczbę powtórzeń elementów technicznych – mówi szkoleniowiec rezerw BBTS, Daniel Wolny. – Przychodząc na treningi II ligi moim celem było udoskonalenie swoich umiejętności oraz pomoc drużynie. Cieszę się, że trener Daniel Wolny ma o mnie takie zdanie, motywuje mnie to do dalszego działania – komentuje libero.

W zespole, który będzie występował w najbliższych rozgrywkach Klaudiusz będzie zdecydowanie najmłodszym zawodnikiem – w sierpniu osiągnie pełnoletniość. – Lepszego prezentu urodzinowego nie mogłem sobie wymarzyć. Jest to dla mnie ogromny zaszczyt oraz wyróżnienie, że w tak młodym wieku i w tak krótkim czasie, została doceniona moja ciężka praca. W seniorskiej siatkówce jest to mój drugi sezon, w którym będę najmłodszym zawodnikiem w drużynie. Jest to dla mnie wielkie wyzwanie, ale też szansa. Chciałbym w jak największym stopniu pomóc drużynie w awansie do PlusLigi. Moim indywidualnym celem jest poprawa swoich umiejętności. Cieszy mnie fakt, że będę mógł uczyć się od bardziej doświadczonych zawodników – dodaje.

Z klubem z Bielska-Białej żegnają się libero Łukasz Koziura, środkowy Bartosz Buniak, przyjmujący Fedor Suchacki i Bartosz Firszt. W bielskich barwach nie wystąpią już trzej wypożyczeni z PGE Skry Bełchatów reprezentanci kraju – Sebastian Adamczyk, Mikołaj Sawicki oraz rozgrywający Wiktor Nowak. Pod Dębowcem nie zobaczymy również Mikołaja Skotarka, który po czterech sezonach opuszcza BBTS.

źródło: bbtsbielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved