Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Młody Kanadyjczyk w składzie ZAKSY

Młody Kanadyjczyk w składzie ZAKSY

fot. Volleyball Source

Nowym nazwiskiem w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle będzie młody kanadyjski przyjmujący Brandon Koppers. Zawodnik podpisał roczny kontrakt z wicemistrzem Polski. Koppers uzupełnia skład przyjmujących zespołu ZAKSY. Wcześniej kontrakt przedłużył Sam Deroo, do ZAKSY dołączył Aleksander Śliwka, ważną umowę ma inny z młodych przyjmujących – Rafał Szymura.

22-letni Brandon Koppers przygodę z siatkówką rozpoczął w wieku 15 lat. Jak sam przyznał, ta dyscyplina szybko stała się jego pasją. – Zacząłem grać w siatkówkę, ponieważ zakochałem się w atmosferze, jaka była wewnątrz zespołu, a ciężkie treningi dawały mi radość. Nawet kiedy miałem więcej czasu, chcąc radzić sobie z nudą odbijałem piłkę od ściany w moim domu – o swoich pierwszych krokach mówi nowy zawodnik kędzierzynian.Pierwszym profesjonalnym klubem przyjmującego ZAKSY był Pakmen Volleyball, znajdujący się niedaleko rodzinnego miasta zawodnika. W tym klubie Brandon Koppers spędził cztery kolejne lata. Następnie studiując na Uniwersytecie McMaster, kanadyjski przyjmujący występował w lidze uniwersyteckiej, jednak nie tylko. Dobra gra Brandona zaprocentowała powołaniem do juniorskiej reprezentacji Kanady, gdzie już w pierwszym turnieju o Puchar Panamerykański został wybrany najlepiej atakującym zawodnikiem turnieju. Również mistrzostwa świata w Meksyku były udane dla zawodnika, który wówczas został uznany jednym z najlepiej przyjmujących. Z Kanadyjczykami Koppers grał również podczas uniwersjady, w swojej zawodowej karierze zawodnik grał również w seniorskiej reprezentacji B Kanady. Gra w ZAKSIE będzie pierwszym sezonem młodego przyjmującego poza granicami Kanady.

Nie będzie to jednak pierwszy kontakt Kanadyjczyka z polską siatkówką. – Kilka razy grałem w Polsce, jeszcze w czasach studiów w McMaster. Graliśmy wówczas mecze pokazowe z klubem z Bielska-Białej. Jednak dopiero oglądając mecz Skry z Jastrzębskim Węglem, zrozumiałem, jak bardzo chcę grać w PlusLidze. Podczas mojego ostatniego roku studiów uwielbiałem oglądać mecze ZAKSY w Lidze Mistrzów, podziwiając zespół i jego fanów. Kiedy po raz pierwszy usłyszałem, że jest szansa, abym zagrał w takim klubie jak ZAKSA, byłem podekscytowany taką szansą. Trener Andrea Gardini wykonał niesamowitą pracę z tym zespołem, to szkoleniowiec, przy którym bardzo chcę się uczyć. ZAKSA to niesamowity klub, znakomicie zorganizowany, mający świetnych kibiców – dla mnie to będzie wspaniała szansa i zamierzam ją wykorzystać – o swoim kontakcie z polską siatkówką i nadziejach wiązanych z grą w ekipie wicemistrzów Polski mówi przyjmujący wicemistrzów Polski.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

 

źródło: zaksa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved