Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Młoda środkowa dołączyła do zespołu z Gliwic

Młoda środkowa dołączyła do zespołu z Gliwic

fot. kspalac.bydgoszcz.pl

Trwa kompletowanie drużyny siatkarek w AZS Gliwice na sezon 2019/20. Kolejną zawodniczką, którą kibice będą mogli oglądać na parkiecie hali przy ul Kaszubskiej jest Jagoda Januszkiewicz. To wychowanka UKS Środa Wielkopolska i choć jeszcze nie skończyła 19 lat, ma całkiem spore doświadczenie i kilka spektakularnych sukcesów. Z racji wieku wszystkie osiągnięte w drużynach młodzieżowych.

– Myślę, że do moich największych dotychczasowych sukcesów mogę zaliczyć reprezentowanie barw narodowych jako mini kadetka. Z dziewczynami udało nam się zdobyć brązowy medal na Mistrzostwach Europy Wschodniej. Później mogę jeszcze podkreślić srebro na mistrzostwach Polski Kadetek oraz brąz na mistrzostwach Polski juniorek – wylicza Jagoda Januszkiewicz.Zawodniczka swoją przygodę z siatkówką zaczynała w Środzie Wielkopolskiej. Potem przez dwa lata  podnosiła swoje umiejętności w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku (2014-16), skąd trafiła do Pałacu Bydgoszcz (2016-17). W kolejnym sezonie grała dla zespołu juniorek Enea Energetyk  Poznań, bo powrócić do Pałacu  Bydgoszcz. Tu już otarła się o siatkówkę na najwyższym poziomie będąc zapraszanym na treningi pierwszej drużyny występującej w LSK. Po skończeniu wieku juniora musiała dokonać wyboru – padło na Gliwice.

– Po finałach mistrzostw Polski juniorek musiałam poważnie pomyśleć o mojej sportowej przyszłości. Uznałam że potrzebuję fachowej pomocy więc odezwałam się do pana Dariusza Grzyba. Jest znany chyba w całym naszym środowisku siatkarskim menadżer. Polecił mi AZS Gliwice. Udało się nawiązać współpracę i jestem z tego bardzo zadowolona, Większość dziewczyn kończących młodzieżowe rozgrywki zaczyna od 2 ligi. Mi udało się od razu dostać do drużyny pierwszoligowej – zdradza zawodniczka.

Miniony sezon był dla młodej siatkarki ostatnim w wieku juniorskim, ale przyniósł cenny bagaż doświadczeń. – To był bardzo ciężki sezon.  Niestety przydarzyły się kontuzje, ale uważam że i tak było ich mało. Dzięki wsparciu i mobilizacji że strony trenerki – Agaty Kopczyk udało mi się z Pałacem wywalczyć brąz mistrzostw Polski. Momentami było naprawdę trudno. Zdarzały się wyniki 18:24, ale silną wolą o zaparciem do walki potrafiliśmy jeszcze nawet wygrać seta. Jestem bardzo dumna z całego zespołu bo pokazaliśmy co to znaczy walka – dzieli się wrażeniami nowa środkowa gliwickiego klubu.

Teraz jednak poprzeczka powędruje wyżej, bo trzeba będzie przeskoczyć z siatkówki młodzieżowej do seniorskiej, a to łatwe nie będzie. Na dodatek w Gliwicach, jak zresztą co roku mierzą wysoko. – Mamy jasno postawiony cel. Chcemy być w pierwszej czwórce. Chcemy walczyć o najwyższe miejsca – zaznacza siatkarka.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet

źródło: azs.gliwice.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved