Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Młoda rozgrywająca w KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice

Młoda rozgrywająca w KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice

Patrycja Chrzan to kolejna siatkarka młodego pokolenia, którą będziemy mogli oglądać w barwach KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice w nowym sezonie. Zawodniczka ta  występuje na pozycji rozgrywającej. Pochodzi ze Szczecina, tam zaczynała grać w siatkówkę.  

W sezonie 2016/17 dołączyła do Chemika Police. Klub wykupił jej kontrakt z UKS 18 Szczecin i podpisał długoterminową umowę. Następnie Chrzan występowała w Młodej Lidze Kobiet. Dwa lata temu  została wypożyczona do SMS Police. Przed poprzednim sezonem przeniosła się do ekstraklasowej Piły, gdzie miała zbierać doświadczenie i ogrywać się w seniorskiej siatkówce. Nie było jej dane jednak regularnie występować, stąd decyzja, by zmienić klub. – Wspólnie  z prezesem mojego ostatniego klubu stwierdziliśmy, że warto by było abym mogła się ograć na boisku a nie tylko na treningach. Pojawiła się propozycja z Gliwic i teraz będę grać dla AZS – zdradza Patrycja.Chrzan to młoda zawodniczka, ale otarła się już o najwyższym poziom rozgrywkowy i na ten moment jest  to jej największe osiągnięcie w sporcie.  – Jednym z sukcesów jest to że mogłam być w Ekstraklasie i w seniorskiej drużynie, co jest  dla mnie ogromnym wyróżnieniem jako 18 latki. Trenowałam pod okiem bardzo dobrych szkoleniowców i myślę, że dużo się nauczyłam – mówi zawodniczka.

Zdobywanie doświadczenia i podnoszenie swoim umiejętności jest najważniejszą kwestią dla młodego sportowca, ale też trzeba znaleźć czas na naukę. – Ostatni sezon był dla mnie bardzo wymagający, ponieważ musiałam pogodzić i maturę i trenowanie w seniorskiej drużynie co nie było łatwe. Nauczyło mnie to jednak jeszcze więcej takiej samodyscypliny i umiejętności godzenia  tych rzeczy – podkreśla.

19-letnia rozgrywająca będzie musiała wywalczyć sobie miejsce w składzie,. Konkurować o to będzie m.in. z Marią Woźniczką. – Liczę na to, że będę mogła doskonalić swoje umiejętności i pokazać na co mnie stać na boisku – zaznacza. Siatkarka wie już też jak przekonać do siebie trenerów i kibiców. – Przede wszystkim to dążenie do wyznaczonych celów i ciężka praca na treningach – zdradza rozgrywająca.

Patrycja Chrzan
Data ur. 11.01.2000
Wzrost 186, waga 71, zasięg ramion 305

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet w sezonie 2019/2020

źródło: azs.gliwice.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved