Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Młoda Liga: Więcej emocji na północy

3. kolejka Młodej Ligi w przypadku grupy południowej nie przyniosła ani wielkich niespodzianek, ani szczególnych emocji. Nieco bardziej zacięte widowiska przyniosły konfrontacje w grupie B, gdzie Indykpol AZS Olsztyn i AZS Politechnika Warszawska triumfowały po tie-breakach. W tej kolejce pauzowały ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i LOTOS Trefl Gdańsk.

Po zeszłotygodniowym, dość niespodziewanym zwycięstwie z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle tym razem siatkarze z Jastrzębia-Zdroju nie utrzymali tego tempa. W konfrontacji z zespołem Pawła Gradowskiego jastrzębianie nie mieli zbyt wiele do powiedzenia. Jedynie druga partia spotkania była bardziej wyrównana, na plus po stronie jastrzębian przemawiała gra Patryka Czyrniańskiego. Lider drużyny ze Śląska nie miał większego wsparcia ze strony swoich kolegów. Zdecydowanie inaczej prezentował się rozkład sił w ekipie miejscowych. Siła zespołowości gospodarzy okazała się kluczem do sukcesu, obok przewagi w ataku bielszczanie dominowali również w bloku, w trzysetowym meczu popisując się 12 punktowymi blokami.Nieco dłużej trwało kolejne spotkanie, gdzie po trudnym starcie i porażce w odsłonie premierowej młodzi rzeszowianie wrócili do gry, w imponującym stylu pokonując Cuprum Lubin. W ekipie Jacka Podpory nie zawodził Dominik Paszek, to właśnie zdobywca 17 oczek w meczu w kluczowych momentach brał ciężar gry na siebie. Nawet przegrana na przewagi odsłona premierowa nie zdemotywowała gospodarzy, chwilę później siatkarze z Podkarpacia udowodnili, że potrafią rozstrzygać na swoją korzyść końcówki rozgrywane na przewagi. Po triumfie Resovii w trzecim secie 25:10 komplet oczek dla ekipy z Podkarpacia praktycznie stał się faktem, a wygrana w czwartej partii była już formalnością.

Tylko seta oddali rywalom również będzinianie, w konfrontacji z Effectorem Kielce początkowo zespół Bartłomieja Chmiela grał dość nerwowo, w kluczowych momentach zachowując jednak zimną krew, czego dowodem jest partia wygrana na przewagi 27:25. Dopiero prowadzenie 2:0 w meczu nieco zdekoncentrowało gospodarzy, szansę wykorzystał Patryk Więckowski, prowadząc kielczan do wygranej. Był to jednak ostatni zryw gości i komplet oczek został w Będzinie.

W tej kolejce pauzowała ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy A Młodej Ligi siatkarzy

Rywalizację grupy B otworzyło starcie w Olsztynie. Już walka akademików z Czarnymi Radom była zapowiedzią wielu emocji. Nie zabrakło bowiem zwrotów akcji, mimo przewagi gości 2:0 akademicy zdołali wrócić do gry, doprowadzając do tie-breaka. Trzecia partia rozgrywana na przewagi była tym, co odwróciło losy spotkania. Olsztynianie odzyskali wysoki poziom efektywności w ataku, spora w tym zasługa duetu Kubacki/Świdroń (obaj po 19 oczek). W decydującym starciu podopieczni Andrzeja Sitkowskiego nie zdołali wrócić do gry, przegrywając do 9 i wracając z Olsztyna z jednym oczkiem.

Również pięć setów wyłoniło triumfatora w Warszawie, finalnie gospodarze zatrzymali napór rywali. Skuteczność w ataku przemawiała na korzyść warszawian, dobrą zmianę dał Mateusz Witek, stabilnie w ataku prezentował się Mikołaj Głowacki. W ekipie trenera Pudo sytuację próbował ratować Krzysztof Rykała, jednak grającym zrywami częstochowianom spotkanie uciekało. Przyjezdni zdecydowanie zmarnowali tę szansę, mimo prowadzenia w meczu 2:0 podali „pomocną dłoń” rywalom, a tej zawodnicy trenera Szczuckiego nie odrzucili.

Najbardziej jednostronnym starciem w tej grupie było spotkanie Łuczniczki Bydgoszcz z PGE Skrą Bełchatów. Wygrana gości w odsłonie premierowej mogła jeszcze zapowiadać niespodziankę, jednak szybko się okazało, że taki rozwój wypadków to jedynie efekt sennego startu bydgoszczan. Zawodnicy Bartosza Zaparuchy szybko się otrząsnęli i dominowali nad rywalami we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła. Spotkanie nie było imponującym widowiskiem, jednak konsekwencja w ataku duetu Siwicki/Mendel zaowocowała kompletem oczek.

W tej kolejce pauzował LOTOS Trefl Gdańsk.

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy B Młodej Ligi siatkarzy

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Młoda Liga, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-10-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved