Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Młoda Liga podzielona na grupy – są zmiany

Młoda Liga podzielona na grupy – są zmiany

Podobnie jak przed rokiem Młoda Liga została podzielona na dwie grupy. Zespoły rywalizować będą o awans do rundy play-off. Najlepsza ekipa nagrodzona zostanie tytułem młodzieżowego mistrza Polski mężczyzn U-23. Przy podziale nie obyło się jednak bez zmian, ciekawą może być przeniesienie dotychczas rywalizującego w części południowej AZS-u Częstochowa do grupy północnej. Miejsce akademików spod Jasnej Góry zajęli siatkarze Effectora Kielce. 

Rok temu po raz pierwszy wprowadzono podział Młodej Ligi na dwie grupy względem położenia geograficznego. Tak samo będzie również w sezonie 2016/2017. W fazie zasadniczej zespoły podzielone na dwie grupy rozegrają dwie rundy systemem „każdy z każdym – mecz i rewanż”. Rywalizacja obejmie dwie rundy.

W grupie B znalazły się zespoły: Czarni Radom, LOTOS Trefl Gdańsk, Indykpol AZS Olsztyn, Łuczniczka Bydgoszcz, AZS Politechnika Warszawska, AZS Częstochowa i PGE Skra Bełchatów. W grupie A rywalami broniącego tytułu mistrzowskiego Jastrzębskiego Węgla będą: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, BBTS ATH Bielsko-Biała, Asseco Resovia Rzeszów, MKS Będzin, Effector Kielce i Cuprum Lubin.

W fazie play-off znajdą się drużyny, które po zakończeniu rundy zasadniczej zajmą w swoich tabelach miejsca od 1 do 4. Zespoły, które zakończą rywalizację w grupach A i B na miejscach 5-7, zostaną sklasyfikowane na miejscach 9-14. „Zwycięzca turnieju finałowego otrzymuje tytuł młodzieżowego mistrza Polski mężczyzn U-23 na sezon 2016/2017” – głosi regulamin przesłany do klubów.

Tak jak ma to miejsce w przypadku PlusLigi, rozgrywki Młodej Ligi również zainaugurowane zostaną w pierwszy weekend października.

źródło: inf. własna, wksczarni.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2016-07-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved