Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Młoda Liga z obcokrajowcami?

Przez sześć lat istnienia Młodej Ligi w rozgrywkach uczestniczyli wyłącznie polscy siatkarze. Teraz jednak w nadchodzącym sezonie może się to zmienić. Otóż „Regulamin rozgrywek Młodej Ligi w piłce siatkowej mężczyzn U-23″ na sezon 2016/17 wprowadza możliwość występów siatkarzy będących obcokrajowcami. To samo dotyczy także rozgrywek Młodej Ligi Kobiet.

Odpowiedni punkt regulaminu mówi: „W rozgrywkach Ligi dopuszcza się zgłoszenie zawodników zagranicznych, przy czym na boisku w tym samym momencie musi grać co najmniej 5 zawodników krajowych oraz maksymalnie dwóch zawodników w wieku kadeta”.

Zmiany regulaminu to efekt ujednolicenia przepisów Polskiej Ligi Piłki Siatkowej i Polskiego Związku Piłki Siatkowej wynikającego z otwarcia turnieju finałowego. Wystąpią w nim, o czym już pisaliśmy wcześniej, cztery najlepsze drużyny Młodej Ligi U-23 oraz dwa wyłonione z ogólnopolskich kwalifikacji przeprowadzonych przez PZPS. Czy któryś z zespołów będzie miał odpowiednio młodego cudzoziemca i zdecyduje się go zgłosić do rozgrywek, które rozpoczną się 8 października?To samo dotyczy także rozgrywek w wykonaniu siatkarek. Dotychczas rozgrywki młodoligowe zastrzeżone były dla rodzimych siatkarek, jednak to się zmienia od nowego sezonu 2016/17. „Regulamin rozgrywek Młodej Ligi Kobiet w piłce siatkowej U-23″ w rozdziale o udziale w lidze mówi, że do rywalizacji można zgłosić maksymalnie 24 zawodniczki, które do 31 grudnia tego roku nie ukończą 23 lat (przed II rundą fazy zasadniczej możliwa jest wymiana do sześciu siatkarek) oraz że „w rozgrywkach Ligi dopuszcza się zgłoszenie zawodniczek zagranicznych, przy czym na boisku w tym samym momencie musi grać co najmniej 5 zawodniczek krajowych”.

źródło: mlodaliga.pl, mlodaligakobiet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Młoda Liga, Młoda Liga Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved