Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga Kobiet > Młoda Liga Kobiet: Wyrównana czołówka

Młoda Liga Kobiet: Wyrównana czołówka

Runda zasadnicza zakończyła się również w Młodej Lidze Kobiet. W przeciwieństwie do ich kolegów w tej rywalizacji trudniej wskazać jednoznacznie faworyta rozgrywek. W grupie A Legionovia Legionowo okazała się minimalnie lepsza od Chemika Police, wyprzedzając rywalki korzystniejszym bilansem setów. Grupę B wygrał Impel Wrocław, ale po piętach deptały mu zawodniczki MKS-u Dąbrowa Górnicza.

W grupie północnej znalazły się drużyny: Legionovii Legionowo, Chemika Police, Budowlanych Łódź, KS-u Pałacu Bydgoszcz, Enei PTPS-u Piła, Atomu Trefla Malbork. Do grupy południowej trafiły: Impel Wrocław, MKS Dąbrowa Górnicza, BKS Profi Credit Bielsko-Biała, ŁKS Szkoła Gortata Łódź, Muszyna Proxima Kraków oraz KSZO Ostrowiec.Rywalizacja o pierwsze miejsce w grupie A trwała do samego końca. Zarówno Legionovia Legionowo, jak i Chemik Police zdobyły 23 punkty, a także zanotowały po 8 wygranych i 2 porażki. O tym, kto wygra grupę, musiał więc decydować stosunek setów, a ten minimalne lepszy miały zawodniczki z Legionovii. Podopieczne Wojciecha Lalka przegrały na inaugurację zmagań z Chemikiem Police, w rundzie rewanżowej również musiały uznać wyższość rywalek. Policzanki z kolei przegrały po tie-breaku z zawodniczkami z Piły, a także 0:3 z Pałacem Bydgoszcz.

Trzecie miejsce przypadło ekipie Budowlanych Łódź, która zapisała na swoim koncie 17 punktów (5 wygranych, 5 przegranych). Tyle samo wygranych i przegranych uzyskał KS Pałac Bydgoszcz, ale prowadzone przez Rafała Gąsiora siatkarki zdobyły jedno oczko mniej. W fazie play-off zabraknie więc drużyn z Piły i Malborka.

Emocji nie brakowało również w grupie B, choć w niej samodzielnym liderem po rundzie zasadniczej został Impel Wrocław. Wrocławianki wygrały 8 meczów, w ligowej tabeli zdobyły 24 oczka. Musiały uznać wyższość jedynie BKS-u (porażka po tie-breaku), a także MKS-u Dąbrowa Górnicza (1:3). Minimalnie słabsze okazały się siatkarki z Dąbrowy Górniczej, które wywalczyły o punkt mniej. Na trzecim miejscu znalazły się zawodniczki BKS-u Bielsko-Biała (19 punktów, 7 wygranych, 3 porażki), a do grona szczęśliwców dołączyły również przedstawicielki Szkoły Marcina Gortata z Łodzi (13 oczek, 4 wygrane, 6 porażek). Awansu nie udało się wywalczyć ekipom Muszyny Proximy Kraków i KSZO Ostrowiec.

Pierwsze spotkania play-off zaplanowano na 12 kwietnia, a ich gospodarzami będą drużyny, które w grupach zajęły niższe miejsca. Rewanże odbędą się 29 kwietnia. Zwycięzcy par play-off awansują do turnieju finałowego, który odbędzie się w maju. W nim wraz z najlepszymi zespołami spoza Młodej Ligi Kobiet, wyłonionymi w kwalifikacjach PZPS-u, powalczą o medale młodzieżowych mistrzostw Polski U-23.

Zestaw par:

KS Pałac Bydgoszcz – Impel Wrocław

Budowlani Łódź – MKS Dąbrowa Górnicza

BKS Profi Credit Bielsko-Biała – Chemik Police

ŁKS Szkoła Gortata Łódź – Legionovia Legionowo

źródło: inf. własna, mlodaligakobiet.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved