Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga Kobiet > Młoda Liga Kobiet: Legionovia Legionowo w brązie

Młoda Liga Kobiet: Legionovia Legionowo w brązie

W meczu o trzecie miejsce w rozgrywkach Młodej Ligi Kobiet Legionovia Legionowo pokonała 3:0 Developres SkyRes Rzeszów. Mecz praktycznie od początku do końca przebiegał pod dyktando podopiecznych Wojciecha Lalka, a tylko w trzecim secie drużyna z Podkarpacia napsuła trochę krwi przeciwniczkom, co jednak nie wystarczyło nawet do ugrania im seta.

Mecz o trzecie miejsce zdecydowanie lepiej rozpoczęły legionowianki, które popisały się dwoma blokami, a kontrę skończyła Rasińska. Na dodatek rzeszowianki miały ogromne problemy z przyjęciem zagrywki, co zmusiło Zbigniewa Barszcza do wzięcia czasu dla swojego zespołu. Jednak nie przyniósł on efektu, bowiem coraz więcej nieporozumień było w szeregach podkarpackiej ekipy, co przekładało się na zwiększający się dystans punktowy pomiędzy oboma zespołami. Na dodatek nie do zatrzymania w ataku była Smarzek, co powodowało, że legionowianki kontrolowały boiskowe wydarzenia. Do gry włączyła się też Chojnacka, a Developres miał coraz większe problemy ze zdobywaniem punktów. W końcówce siatkarki z Podkarpacia popełniały sporo błędów, a pojedyncze udane zagrania Głaz nie odmieniły już obrazu gry w premierowej odsłonie. Padła ona łupem legionowianek 25:13.

Początek drugiego seta okraszony był dużą ilością błędów własnych, ale ponownie szybko inicjatywę na boisku zaczęły przejmować podopieczne trenera Lalka. Świetnie w ataku i polu serwisowym spisywała się Rasińska, jej koleżanki uwijały się w defensywie, a rzeszowianki marnowały okazje na zdobywanie punktów, przez co traciły cztery oczka do rywalek. W dodatku do gry włączyła się Jędrzejewska, która pogrążyła przeciwniczki w polu serwisowym i zmusiła ich szkoleniowca do wzięcia czasu, bowiem dystans punktowy pomiędzy oboma zespołami wzrósł do ośmiu oczek. Jednak niewiele to zmieniło w poczynaniach rzeszowianek, gdyż w dalszym ciągu ogromne kłopoty z przyjęciem miała Stronias, a pojedyncze udane zagrania ekipy z Podkarpacia nie pozwalały jej choćby marzyć o nawiązaniu wyrównanej walki z przeciwniczkami. Dopiero seria zagrywek Śliwińskiej pozwoliła jej zniwelować część strat. Chwilę później udanym atakiem na środku popisała się jeszcze Janicka, ale to było już zbyt późno, żeby Developres wrócił jeszcze do gry. Jego dwa błędy przypieczętowały sukces Legionovii w drugiej części spotkania (25:19).

W pierwszej fazie trzeciej partii obie drużyny walczyły cios za cios, ale szybko Legionovia ponownie zaczęła zyskiwać przewagę. W szeregach rywalek brakowało siły ofensywnej, zaś podopieczne trenera Lalka wykorzystywały większość okazji na zdobywanie punktów, dzięki czemu odskoczyły od rywalek na cztery oczka. Kontrolowanie boiskowych wydarzeń powodowało, że legionowianki coraz częściej decydowały się na kombinacyjną grę, na zatrzymanie której nie miały pomysłu siatkarki z Podkarpacia. Dopiero dwa asy serwisowe Stronias spowodowały, że Developres wrócił do gry. Wówczas o przerwę poprosił szkoleniowiec zespołu z podwarszawskiego miasteczka. Po nim sprawy w swoje ręce wzięła Smarzek, po zbiciach której Legionovia ponownie wysforowała się na trzypunktowe prowadzenie. Na dodatek w ataku pomyliła się Śliwińska, dzięki czemu coraz bliżej zajęcia trzeciej lokaty były legionowianki. Developres próbował jeszcze ratować wynik dobrą grą w bloku, ale na niewiele się to zdało, bo podopieczne trenera Lalka triumfowały 25:20.

MVP: Katarzyna Jędrzejewska

Legionovia Legionowo – Developres SkyRes Rzeszów 3:0
(25:13, 25:19, 25:20)