Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Młoda Liga: Jastrzębski Węgiel pierwszym finalistą

Młoda Liga: Jastrzębski Węgiel pierwszym finalistą

W Krapkowicach toczy się walka o młodzieżowe mistrzostwo Polski siatkarzy. Pierwszy sobotni półfinał zakończył się w trzech setach, a jako pierwsi do walki o złoto awansowali młodzi siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Spisująca się bardzo dobrze w tym sezonie drużyna ze Śląska pokonała Lotos Trefl. Gdańszczanie podobnie jak w ubiegłym roku zagrają więc o brązowe medale.



Pierwszy pojedynek półfinałowy otworzyła bardzo dobra zagrywka jastrzębian, a dokładniej Gila, i to oni szybko wypracowali prowadzenie 4:0. To gracze ze Śląska skuteczniej atakowali, co przy błędzie Jakubiszaka dało im pięciopunktową nadwyżkę (14:9). Wtedy o czas poprosił trener Lotosu Trefla, a po nim jego podopieczni zaczęli marsz ku remisowi. Rozpoczęły go dwa skuteczne bloki, ale do wyrównania i tak nie udało się im doprowadzić. Dwa błędy Jastrzębskiego Węgla zminimalizowały jego prowadzenie (17:16). W kolejnych akcjach to jednak jastrzębianie znowu lepiej spisywali się w ataku i wygrali partię premierową.

Kolejna odsłona była bardziej wyrównana, jednak ekipa z Jastrzębia-Zdroju uciekła na prowadzenie 8:5 po serii bloków i asów serwisowych. Gdańszczanie próbowali gonić wynik, jednak rywale utrzymywali się na czele. Dopiero błędy Jastrzębskiego Węgla zbliżyły wynik, a blok Sobczaka wyrównał po 16. Jastrzębianie nie dali wyrwać sobie delikatnej przewagi i do końca trwała zacięta walka. Seta zakończył natomiast skuteczny blok Śliża.

W trzeciej odsłonie gracze ze Śląska powoli, ale skutecznie pracowali nad prowadzeniem. Udane kontry i skuteczny blok pozwoliły im prowadzić 8:4. W kolejnych akcjach ich atak był coraz skuteczniejszy, tym bardziej że mieli wiele okazji do uderzeń. Przez to prowadzenie wzrosło. Po serii punktów i błędzie Małeckiego Jastrzębski Węgiel prowadził 12:6. Behrendt i Rymarski próbowali w Lotosie Treflu zaszczepić jeszcze wiarę w zwycięstwo, ale skuteczną grą odpowiadali im rywale, na czele których wyraźnie stanął Ernastowicz. Jastrzębianie ponownie odskoczyli (18:11) i już do końca spotkania nie oddali inicjatywy. Pojedynek zakończyła seria sześciu punktów drużyny ze Śląska, a ostatni punkt w meczu zdobył Śliż – blokiem.

Lotos Trefl Gdańsk – Jastrzębski Węgiel 0:3
(21:25, 23:25, 14:25)

Składy zespołów:
Trefl: Jakubiszak (9), Sobczak (1), Rymarski (7), Ptaszyński (1), Linda (7), Behrendt (8), Majcherski (libero) oraz Dębski (2), Małecki (1) i Bochan
Jastrzębski: Gil (6), Żeliński (3), Formela (14), Szewczyk, Śliż (7), Trzeciak (15), Popiwczak (libero) oraz Ernastowicz (11), Bereza i Kukulski

Zobacz również:
Wyniki turnieju finałowego Młodej Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-03-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved