Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Młoda Liga: Czarni Radom rzutem na taśmę w finale

Młoda Liga: Czarni Radom rzutem na taśmę w finale

Wydawało się, że drugi półfinał rozgrywek Młodej Ligi, tak jak wcześniejszy, zakończy się w trzech szybkich setach. ZAKSA wygrała w dwóch pierwszych partiach pewnie, tymczasem w kolejnej nastąpił zwrot i na boisku rządzili młodzi siatkarze Czarnych Radom. Pojedynek zakończył się takim samym wynikiem jak ubiegłoroczny finał. Radomianie są więc na dobrej drodze do obrony tytułu mistrzowskiego.

Obie drużyny przystąpiły do tego spotkania w swoich najmocniejszych składach, a na boisku nie brakowało graczy, którzy mają też okazję grać w PlusLidze. Od początku, dzięki dobrym atakom Szalpuka, prowadzili Czarni. Kędzierzynianie cały czas gonili wynik, ale gdy tylko mocniej zbliżyli się do przeciwników – ci znowu uciekali. W połowie seta atak Borowskiego otworzył worek z punktami dla ZAKSY – kolejne akcje padały jej łupem, m.in. dzięki asom serwisowym Butryna. W ten sposób kędzierzyńska drużyna odskoczyła na 16:13. Zugaj próbował jeszcze pociągnąć grę Czarnych zagrywką, ale Semeniuk odpowiedział też dwoma asami i ZAKSA wygrała partię premierową do 21.

Kolejna partia to ogrom błędów obu drużyn. Kędzierzynianie mylili się co rusz w polu zagrywki, natomiast Czarni do pomyłek zza linii końcowej dokładali co rusz złe ataki. Po kontrze Semeniuka było już 9:5. Radomianie jednak nie poddawali się, a Zugaj zagrywką próbował poderwać kolegów do walki. Nadal jednak szwankował w ich szeregach atak. Końcówka natomiast to już koncert w wykonaniu ZAKSY. Od stanu 12:16 Czarni zdobyli jedynie punkt, a kędzierzynianie co rusz popisywali się świetnymi zagrywkami i akcjami w bloku, wygrywając w secie do 13.

Tak wysoko przegrany set mocno podrażnił radomian, którzy w pierwszych akcjach kolejnej odsłony pięciokrotnie blokowali rywali i odskoczyli na 7:2. Kędzierzynianie próbowali odpowiedzieć zagrywką, ale to Czarni mocno nakręcili się i kończyli akcję za akcją. W kolejnej części seta świetne ataki przeplatali punktami z zagrywki i prowadzili 13:5. Do stanu 17:9 punktowali głównie radomianie, w międzyczasie oddając dwa oczka rywalom błędami. Wysoka przewaga nie zniechęcała ZAKSY do zrywów w grze, ale nic one nie dawały i ekipa z Radomia wygrała bardzo pewnie.

Czarni w kolejnej odsłonie poszli za ciosem, a seta otworzył trzema asami serwisowymi Zugaj. Następnie świetnymi atakami popisywał się Szalpuk, a kędzierzynianie nie mogli znaleźć sposobów, by złapać swój rytm i choć trochę zagrozić rywalom. Na boisku rządzili i w bloku, i w ataku, i w zagrywce zawodnicy z Radomia, którzy cały czas podwyższali prowadzenie, wygrywając partię do 14.

Seta decydującego ponownie w polu zagrywki rozpoczął Zugaj, co od razu zamieniło się na trzypunktowe prowadzenie Czarnych. Tym razem kędzierzynianie łatwo się nie poddali i po kontrze oraz bloku Butryna remisowali po 4. Obie ekipy grały zrywami, bowiem kolejne punkty padły łupem radomian. Chwilę później blok Semeniuka ponownie wyrównał stan seta. Do końca seta toczyła się wyrównana walka, której jednak przewodzili broniący tytułu mistrzowskiego radomianie i to oni też triumfowali w całym spotkaniu. Jutro więc w finale zmierzą się z Jastrzębskim Węglem.

Cerrad Czarni Radom – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:2
(21:25, 13:25, 25:19, 25:14, 15:12)

Czarni: Bołądź (21), Zugaj (17), Grzechnik (5), Pluta (2), Zwiech (6), Szalpuk (19), Filipowicz (libero) oraz Moniak, Wasilewski, Kowalski (libero) i Zdrojewski
ZAKSA: Rejno (13), Borowski (3), Jastrowicz (8), Semeniuk (12), Walawender (2), Butryn (21), Banach (libero) oraz Fortuna, Staniszewski i Miksa