Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga Kobiet > MLK: Wyłoniono uczestników Final Four

MLK: Wyłoniono uczestników Final Four

Budowlani Łódź, Legionovia Legionowo, Developres Rzeszów i obrończynie tytułu sopocianki – oto skład turnieju finałowego Młodej Ligi Kobiet, który już w przyszłym tygodniu odbędzie się w Krapkowicach. Mecze rewanżowe w zdecydowanej większości przebiegały pod dyktando faworytów, jedynie spotkanie we Wrocławiu dostarczyło więcej emocji. Siatkarki Impelu mogą mówić o sporym niedosycie, ale ostatecznie nie sprostały one legionowiankom.

Siatkarki Budowlanych Łódź musiały odrobić stratę jednej porażki na wyjeździe, a na własnym terenie wystąpiły w nieco zmienionym składzie, do zespołu dołączyły m.in. Ewelina Tobiasz, Martyna Grajber czy Julia Twardowska. Bielszczanki jednak również przyjechały do miasta włókniarzy w możliwie najsilniejszym zestawieniu – oprócz znanych z parkietów Orlen Ligi Kornelii Moskwy, Natalii Strózik i Kolety Łyszkiewicz na boisku pojawiła się tym razem także Emilia Mucha. Jednak jak się okazało już w pierwszych piłkach spotkania to nie one sprawiały najwięcej trudności podopiecznym Bartłomieja Dąbrowskiego, a leworęczna Aneta Wilczek, która długo nie schodziła z pola zagrywki. Gdy tylko jednak gospodynie poprawiły przyjęcie, nie miały problemów z kończeniem kolejnych akcji, a w ataku brylowała Martyna Grajber. Po drugim spotkaniu łodzianki wyrównały więc stan rywalizacji na 1:1.Trzeci mecz okazał się już tylko formalnością. Trener Grzegorz Kosatka postanowił tym razem od początku spotkania dać szansę Patrycji Formie i okazywało się, że często zgranie zawodniczek z rozgrywek juniorskich było cenniejsze niż doświadczenie pochodzące z gry w pierwszej drużynie. Po ciekawym i obfitującym w długie wymiany pierwszym secie z bielszczanek jakby uszła wiara w możliwość odwrócenia losów meczu. Dwie ostatnie partie to popis możliwości łodzianek, które już w składzie juniorskim zapewniły sobie awans do Final Four w Krapkowicach.

Budowlani Łódź  – BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:0      
(25:22, 25:20, 25:21)
Budowlani Łódź  – BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:0  
(25:17, 25:7, 25:11)
awans do turnieju finałowego: Budowlani Łódź

Dopełnić formalności i wygrać po raz drugi z dąbrowiankami przed własną publicznością miały siatkarki PGE Atomu Trefla Sopot. Atomówki nie pozwoliły rywalkom ugrać nawet seta i jako jedyne w dwóch meczach zapewniły sobie awans do turnieju finałowego. Nagrodą MVP wyróżniono kapitan zespołu, rozgrywającą Dominikę Mras. – Wróciliśmy całkowicie na swoje tory i obyło się bez zbędnych emocji. Od początku  ustawiliśmy grę i konsekwentnie graliśmy tak, jak zakładaliśmy – mówił po meczu trener Piotr Matela. Dla zawodniczek grających w rozgrywkach juniorskich szybkie zwycięstwa są szczególnie ważne w kontekście występu w turniejach 1/4 mistrzostw Polski, które odbędą się już pod koniec lutego.

Atom Trefl Sopot – MKS Dąbrowa Górnicza 3:0
(25:19, 25:14, 25:16)
awans do turnieju finałowego: Atom Trefl Sopot

Podopieczne Joanny Mirek w Policach sprawiły nie lada niespodziankę, pokonując rzeszowianki. W rewanżu siatkarki z Podkarpacia wzmocniły się dwiema zawodniczkami z pierwszego zespołu – do zespołu dołączyły Ewa Śliwińska i Paulina Głaz. Bohaterką meczów w Rzeszowie została jednak Kinga Stronias, kapitan rzeszowianek punktowała w każdym elemencie i w obu spotkaniach została wybrana najlepszą zawodniczką meczu. Policzanki po znakomitym występie w pierwszym meczu nie kryły rozczarowania z końcowego wyniku rywalizacji. – Developres do nas przyjechał bez wzmocnień zawodniczkami z Orlen Ligi. W pierwszym meczu było nam też troszkę łatwiej, bo jednak hala w Policach jest bez porównania większa od tej w V LO w Rzeszowie. W zespole rywalek w rewanżu grała też inna rozgrywająca (Elżbieta Szymańska – przyp. red.), a my byłyśmy bez wzmocnień, bo w sumie nie mamy kogo „wziąć” z pierwszej drużyny. Szkoda, bo pierwszy mecz w Rzeszowie był bardziej zacięty niż kolejny i przy lepszej naszej dyspozycji dnia jak najbardziej do wygrania – tłumaczyła Aleksandra Witkoś, rozgrywająca zespołu z Polic.

Developres Rzeszów – Chemik Police 3:0       
(25:22, 25:12, 25:19)
Developres Rzeszów – Chemik Police 3:0
(25:16, 25:19, 25:18)
awans do turnieju finałowego: Developres Rzeszów

Wrocławianki w meczu rewanżowym postawiły siatkarkom z Legionowa poprzeczkę znacznie wyżej niż w pierwszym spotkaniu. Dwoiła i troiła się na boisku Barbara Cembrzyńska i dzięki ambitnej walce gospodyniom udawało się wychodzić obronną ręką w sytuacji, gdy dochodziły do gry „na styku”. – Najważniejsze, że udało nam się zakończyć tę rywalizację na dwóch zwycięstwach i dojść do finałów, bardzo się z tego cieszymy – przyznała Aleksandra Wójcik. W półfinale podopieczne Wojciecha Lalka zmierzą się z obrończyniami tytułu, zespołem z Sopotu. Turniej finałowy zaplanowany jest na 2 i 3 marca.

Impel Wrocław – Legionovia Legionowo 2:3  
(25:23, 18:25, 16:25, 27:25, 6:15)
awans do turnieju finałowego: Legionovia Legionowo

Zobacz również:
Wyniki rundy play-off Młodej Ligi Kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Młoda Liga Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-02-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved