Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga Kobiet > MLK: Czwarta kolejka pod znakiem emocjonujących pojedynków

MLK: Czwarta kolejka pod znakiem emocjonujących pojedynków

Niezwykle zacięte i wyrównane mecze mieli okazję oglądać kibice w czwartej kolejce spotkań Młodej Ligi Kobiet. Trzy punkty z Legionowa wywiozły policzanki, a zawodniczki KSZO odniosły pierwsze zwycięstwo w sezonie, pokonując po tie-breaku siatkarki z Bielska-Białej. Gorycz porażki musiały przełknąć obrończynie tytułu, które w meczu „na szczycie” musiały uznać wyższość Budowlanych.

Grupa A:

Swoich sił nie oszczędzały siatkarki PTPS-u Piła i Pałacu Bydgoszcz. Choć gospodynie były przed tym meczem stawiane na straconej pozycji, podeszły do rywala bez kompleksów. Pierwszy set po emocjonującej końcówce padł łupem pilanek (30:28). Wydawałoby się, że to może podłamać bydgoszczanki, tymczasem przyjezdne nie odpuszczały i to się opłaciło, bowiem za chwilę mieliśmy wyrównanie. – Pierwszy set nie przebiegał do końca po naszej myśli. Zespół z Piły pokazał dobrą siatkówkę. Praktycznie cały czas musiałyśmy gonić za wynikiem. W drugiej partii przeciwniczki miały 3 piłki setowe, zagrałyśmy spokojnie, pewnie, sądzę, że żadna z nas nawet przez chwilę nie pomyślała, że ten set został stracony – przyznała MVP tego spotkania, Natalia Sidor. Bydgoszczanki w czwartym secie mogły zakończyć całe spotkanie. – Przede wszystkim trochę zaprzepaściłyśmy szansę, by wyjechać z Piły z 3 punktami. W czwartym secie prowadziłyśmy 18:12, ale później pilanki zdobyły osiem punktów z rzędu i już nie zdołałyśmy wyjść na prowadzenie. W całym meczu zagrałyśmy twardo w ataku i w bloku. Nie brakowało walki, było co oglądać – mówiła atakująca Pałacu Bydgoszcz.

PTPS SAF-Holland Piła – KS Pałac Bydgoszcz 2:3
(30:28, 26:28, 16:25, 25:22, 13:15)

Dla siatkarek Budowlanych Łódź mecz wyjazdowy przeciwko sopociankom miał być bardzo trudnym sprawdzianem. Wysoka stawka spotkania szła w parze z dużą nerwowością, jednak to łodzianki w początkowej fazie pierwszego seta dzięki skutecznej grze Magdaleny Woźniczki miały inicjatywę. Szalę zwycięstwa w końcówce na korzyść sopocianek przechyliły Laskowska i Szczyrba (25:23). W drugiej odsłonie podopieczne Piotra Mateli stawiały zacięty opór, ale na placu gry świetnie zameldowała się Izabela Trocińska. W ataku dobrze spisywała się także Anna Bodasińska i było po 1. W trzeciej partii od początku lepiej spisywały się „atomówki”. Trener Bartłomiej Dąbrowski wprowadził na boisko Angelikę Gajer, ale zmiana rozgrywającej nie pozwoliła na powstrzymanie rywalek (25:23). Czwarty set to dobra gra w polu zagrywki łodzianek i ponownie bardzo skuteczna gra Bodasińskiej. Cenny okazał się także blok Wojtkiewicz na Dąbrowskiej i oglądaliśmy tie-breaka. Obie drużyny prezentowały siatkówkę na bardzo wysokim poziomie. Sopocianki nie wykorzystały swojej szansy, pomimo dobrej zagrywki Dominiki Mras i dwupunktowej przewagi w środkowej fazie seta więcej spokoju zachowały przyjezdne i cenne dwa punkty pojechały do Łodzi.

PGE Atom Trefl Sopot – Budowlani Łódź 2:3
(25:23, 22:25, 25:18, 23:25, 14:16)

Niespodzianką zakończył się mecz rozgrywany w Legionowie. Miejscowe siatkarki przegrały z coraz lepiej prezentującą się młodą drużyną Chemika Police. Kluczowe dla losów meczu okazały się zmiany, których dokonała trener Joanna Mirek. Wprowadzone w drugim secie Aleksandra Długosz i Sandra Łubniewska punktowały w ataku, co przełożyło się na grę całej drużyny. Najbardziej wyrównana była czwarta odsłona meczu. W niej przyjezdne konsekwentnie budowały swoją przewagę, ale w końcówce będące już „pod ścianą” gospodynie zabrały się za odrabianie strat. Zdołały doprowadzić do remisu po 24, ale policzanki zachowały koncentrację i potrafiły odebrać faworytkom meczu komplet punktów.

SK bank Legionovia Legionowo – Chemik Police 1:3
(22:25, 25:16, 20:25, 26:28)

Bardzo ważne, pierwsze w tej edycji Młodej Ligi zwycięstwo odniosły siatkarki z Ostrowca Świętokrzyskiego. Zespół Barbary Bawoł wzmocniły siatkarki z pierwszej drużyny KSZO – Roksana Brzóska, Anna Korabiec i Zuzanna Pieczka. We znaki bielszczankom dały się szczególnie zagrywki ostrowczanek, a gospodynie mogły cieszyć się ze zwycięstwa odniesionego po tie-breaku. – Mogłyśmy pomóc dziewczynom w Młodej Lidze i jesteśmy zadowolone z  wyniku, który udało się osiągnąć. Zawsze wygrana cieszy, ale ta była wyjątkowa, ponieważ pierwsza w tym sezonie. Myślę, że uwierzyłyśmy, że możemy wygrywać i mam nadzieję, że teraz pójdziemy za ciosem i będziemy zdobywać kolejne punkty w Młodej Lidze – mówiła MVP tego spotkania, Roksana Brzóska.

KSZO Ostrowiec Św. – BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:2
(25:23, 18:25, 25:19, 18:25, 15:10)

Niezwykle ważne spotkanie rozegrały dwa zespoły dotychczas niepokonane w grupie B. Rzeszowianki wspierane przez swoich kibiców nie pozwoliły dąbrowiankom rozwinąć skrzydeł i w nieco ponad godzinę udowodniły, że zasługują na komplet punktów w tym pojedynku. Najlepszą zawodniczką tego spotkania została wybrana Kinga Stronias.

Developres SkyRes V LO Rzeszów – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:0
(25:17, 25:19, 25:22)

Nadal bez zwycięstwa w Młodej Lidze pozostają krakowianki. Te jak do tej pory momentów swojej lepszej gry nie są w stanie przełożyć na końcowy rezultat meczu. W pierwszym secie z dobrej strony pokazała się Olenderek (14:13), ale jej drużyna nie potrafiła zniwelować przewagi w ataku wrocławianek (25:20). Podobnie ułożył się scenariusz drugiej odsłony. Szybko wypracowana przez gospodynie przewaga (5:1) na niewiele się zdała, bo zespół po drugiej stronie siatki grał bardziej „stabilną” siatkówkę. Trzeci set to już zdecydowana dominacja wrocławianek. MVP meczu została wybrana po raz drugi w tym sezonie atakująca, Barbara Cembrzyńska, która kolejny raz okazała się być liderką swojej drużyny.

Muszyna Wisła Kraków – Impel Wrocław 0:3
(20:25, 20:25, 16:25)