Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > ML: Lotos Trefl Gdańsk z brązowym medalem

ML: Lotos Trefl Gdańsk z brązowym medalem

Siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk zostali brązowymi medalistami tegorocznego sezonu Młodej Ligi. W spotkaniu o 3. miejsce po zaciętym boku podopieczni trenera Edwarda Pawluna pokonali ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. MVP spotkania został wybrany Szymon Jakubiszak. W finale zmierzą się ze sobą Cerrad Czarni Radom i Jastrzębski Węgiel.

Spotkanie rozpoczęło się od skutecznego bloku Karola Behrendta. Po kontrze Mateusza Lindy gdańszczanie prowadzili 4:0. Natomiast kędzierzynianie zdobywali punkty po błędach rywali (3:5). Asem serwisowym popisał się Karol Butryn i podopieczni Rolanda Dembończyka zaczęli odrabiać straty (5:6). Po chwili prowadzenie Lotosu Trefla się powiększyło, dzięki dobrej zagrywce Lindy (10:5) i o czas poprosił szkoleniowiec ZAKSY. Przerwa na niewiele się zdała, bo kontrę skutecznie zakończył Szymon Jakubiszak. Dzięki tej nadwyżce gdańszczanie grali pewniej i ją utrzymywali, ataki kończyli Linda i Behrendt. Siatkarze ZAKSY popełniali sporo błędów i nie mogli się przeciwstawić rywalom w tej partii. Po bloku na Butrynie na tablicy pojawił się wynik 21:13 dla Lotosu Trefla. Set zakończył się autowym atakiem Kamila Semeniuka (25:14).

Początek drugiej partii był wyrównany, gra toczyła się punkt za punkt (2:2). Później do głosu doszli kędzierzynianie, a po udanej kontrze Bartosza Jastrowicza prowadzili 5:2. O czas poprosił trener Edward Pawlun. Po przerwie asem serwisowym popisał się Semeniuk. Po długiej akcji Linda zdobył punkt (3:7). Gdańszczanie próbowali zmniejszyć straty, punkt bezpośrednio z zagrywki zdobył Maciej Ptaszyński, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku (7:10). Niedługo później nie do zatrzymania byli siatkarze ZAKSY, a do tego podopieczni trenera Pawluna popełniali błędy i było 15:9. Szkoleniowiec Trefla rotował składem, ale na niewiele się to zdało, bo jego siatkarze nie mogli nawiązać walki z rywalem. Świetnie zagrywał Semeniuk, dodatkowo kędzierzynianie stawiali szczelny blok i na tablicy pojawił się wynik 22:10. Po skutecznym ataku Jastrowicza ZAKSA wygrała 25:14.

Kędzierzynianie kontynuowali swoją dobrą grę, rozpoczęli od prowadzenia 2:0. Po ataku Jastrowicza było 4:2 dla ZAKSY. Po asie serwisowym Semeniuka było już 9:6 i od razu o czas poprosił trener Edward Pawlun. Po przerwie kapitan ZAKSY pomylił się w zagrywce. Dwa bloki gdańszczan dały remis po 9. Po długiej przerwie gdańszczanie wyszli na prowadzenie 11:10. Od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt. W bardzo długiej wymianie w aut zaatakował Semeniuk i na prowadzenie 17:16 wyszli gdańszczanie. Po ataku Jastrowicza ZAKSA objęła dwupunktowe prowadzenie (21:19). Jakubiszak został zablokowany i kędzierzynianie powiększyli przewagę (23:20). W kolejnej akcji przyjmujący Lotosu Trefla już się przebił na drugą stronę. Set zakończył się blokiem kędzierzynian na Pietruczuku (25:22).

Czwarta odsłona rozpoczęła się od walki punkt za punkt, raz jedna, raz druga drużyna wychodziła na minimalne jednopunktowe prowadzenie. Nie do zatrzymania byli Semeniuk i Linda, dlatego żaden z zespołów nie mógł zbudować chociaż dwupunktowej przewagi. Bardzo długą akcję pełną obron zakończył skuteczną kiwką Pietruczuk. Chwilę później przyjmujący Lotosu Trefla posłał asa serwisowego i Pomorzanie wyszli na prowadzenie 11:9. Pietruczuk zadomowił się w polu zagrywki, z którą mieli problemy kędzierzynianie, a jeśli zdołali wyprowadzić atak, to nie przebili się przez blok (15:9). Siatkarze trenera Pawluna dzięki tej przewadze grali pewniej i ją utrzymywali. Jan Tomczak popisał się skuteczną kiwką i było 21:14. W kolejnej akcji rozgrywający Lotosu Trefla posłał asa serwisowego i spotkanie zmierzało ku tie-breakowi. Seta skutecznym atakiem ze środka zakończył Jakub Lewandowski (25:17).

Tie-breaka atakiem po bloku rozpoczął Pietruczuk. Przyjmujący Lotosu Trefla był nie do zatrzymania w ataku, blok dorzucił Behrendt i było 4:0 dla gdańszczan. W aut zaatakował Karol Butryn i zespoły zmieniły strony (8:3). Po krótkiej przerwie zagrywkę zepsuł Linda, ale w kolejnej akcji punktował Jakubiszak. Dłuższą wymianę wspaniałym atakiem zakończył Pietruczuk i na tablicy pojawił się wynik 10:4. Po bloku Butryna na Jakubiszaku o drugą przerwę poprosił trener Pawlun (14:10). Po powrocie na parkiet skuteczny był Jakubiszak i to siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk mogli cieszyć się z brązowych medali.