Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > ML: Jastrzębski Węgiel od 0:2 do złota

ML: Jastrzębski Węgiel od 0:2 do złota

fot. mlodaliga.pl

Jak przystało na spotkanie finałowe Młodej Ligi, dostarczyło ono sporo emocji. 2:0 prowadzili siatkarze Cerradu Czarnych Radom, w trzeciej partii swój styl gry narzucili jastrzębianie i wygrali wysoko 25:15. Podopieczni Jarosława Kubiaka doprowadzili do tie-breaka. A w nim dwie piłki meczowe mieli radomianie, ale złote medale zawisły na szyjach młodych siatkarzy Jastrzębskiego Węgla.

Jastrzębianie rozpoczęli od mocnego uderzenia (3:0). Damian Śliż został zablokowany na środku i radomianie zbliżyli się do rywali na jedno oczko (2:3). W kolejnej akcji nie do zatrzymania był Artur Szalpuk i mieliśmy remis po 3. A po ataku Bartłomieja Bołądzia Czarni wyszli na prowadzenie 4:3. Radomianie jeszcze powiększyli prowadzenie i oni nadawali ton gry. Po asie serwisowym Konrada Formeli jastrzębianie zaczęli odrabiać straty (12:15). Mocna zagrywka Szalpuka spowodowała spore problemy w zespole Jastrzębskiego Węgla i piłkę na siatce mocnym atakiem zakończył Łukasz Zugaj (19:15). Podopieczni trenera Jarosława Kubiaka popełniali sporo błędów, ale w końcówce seta rzucili wszystko na jedną szalę. Asem serwisowym popisał się Mateusz Kukulski, w kolejnej akcji skutecznie kiwnął Szymon Bereza i jastrzębianie tracili do rywali trzy oczka (20:23). O czas poprosił trener Andrzej Sitkowski. Po przerwie kolejny punkt bezpośrednio z zagrywki zdobył Kukulski. W siatkę wpadł Bereza i radomianie mieli piłkę setową (24:21). Ciężar gry na swoje barki wziął Formela, do tego jastrzębianie popisali się blokiem na Bołądziu i doprowadzili do remisu po 24. Bołądź skutecznie zaatakował i Czarni wygrali 26:24.Druga partia była wyrównana, toczyła się punkt za punkt. Po udanej kontrze Bołądzia radomianie odskoczyli na trzy oczka (7:4), a w kolejnej akcji asem serwisowym popisał się Szalpuk. O czas poprosił trener Kubiak. Po powrocie na parkiet mieliśmy długą akcję, w której punkt po ataku blok-aut zdobył Marcin Ernastowicz. Jastrzębianie zmniejszyli straty do jednego oczka (8:9). Jednak po chwili ponownie odskoczyli Czarni (14:10). Podopieczni trenera Sitkowskiego utrzymywali swoje prowadzenie, w kontrze zaatakował Zugaj i było 18:14. Jastrzębianie zaczęli odrabiać straty, po ataku Kukulskiego tracili tylko punkt do rywali (18:19). W kolejnej akcji został zablokowany Bołądź przez Pawła Żelińskiego i Piotra Trzeciaka, mieliśmy remis po 19. O czas poprosił trener Sitkowski. Po powrocie na parkiet radomianie odskoczyli na 2 oczka, blokiem popisał się Szalpuk. Bołądź po ataku po bloku dał Czarnym piłkę setową (24:22). W kolejnej akcji w ataku pomylił się Ernastowicz i radomianie wygrali 25:22.

As serwisowy Formeli i skuteczny kontratak Ernastowicza dały prowadzenie jastrzębianom 4:2. Kolejny punkt bezpośrednio zdobył Ernastowicz i było 8:5. Podopieczni trenera Kubiaka grali znakomicie blokiem i jeszcze powiększyli swoje prowadzenie (12:7). Radomianie zaczęli popełniać błędy, ich gra się nie kleiła, trener Sitkowski wprowadzał nowych zawodników, ale nie udało im się wrócić do tego, co prezentowali w poprzednich partiach. Błędy zdarzały się także zawodnikom Jastrzębskiego Węgla, ale mieli dużą nadwyżkę i mogli sobie na to pozwolić (17:8). Po bloku na Michale Moniaku, który zastąpił Bołądzia, było już 19:9 i jastrzębianie tej partii nie mogli już przegrać. Jedynym skutecznym zawodnikiem w zespole Cerradu Czarnych był Szalpuk, ale w pojedynkę niewiele mógł zdziałać. Ernastowicz popisał się asem serwisowym i było 23:11. Zepsuta zagrywka radomian dała siatkarzom Jastrzębskiego Węgla piłkę setową (24:13). Czarni obronili dwie piłki, w tym as serwisowy Zugaja, ale po przerwie na żądanie trenera Kubiaka rozgrywający radomian zaserwował w siatkę (25:15).

Czarni wrócili do gry od początku czwartego seta i trwała walka punkt za punkt (4:4). Po ataku ze środka Śliża jastrzębianie wyszli na prowadzenie 7:4. Od razu o czas poprosił trener Sitkowski. Po przerwie niewiele się zmieniło, siatkarze Jastrzębskiego Węgla mieli przewagę, a błędy popełniali radomianie. Po skutecznej kontrze Bołądzia Czarni zmniejszyli straty do jednego oczka (13:14). W kolejnej akcji punkt z ataku zdobył Ernastowicz. Gdy Szalpuk zaatakował w aut, podopieczni trenera Kubiaka ponownie odskoczyli na 4 oczka (17:13). Tej przewagi jastrzębianie już nie oddali. Skuteczny atak Formeli i było już 20:16. Po długiej wymianie pełnej pięknych obron punkt zdobył Bołądź (18:22). W kolejnej akcji w aut zaserwował Bartłomiej Grzechnik. Bołądź zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki (20:23) i radomianie jeszcze mogli pokusić się o zwycięstwo. O czas poprosił trener Jarosław Kubiak. Po powrocie na parkiet punktowali jastrzębianie, którzy mieli piłkę setową (24:20). Ernastowicz zakończył partię skutecznym atakiem (25:21).

Skuteczny atak Formeli rozpoczął decydującą odsłonę spotkania. W kolejnej partii z szóstej strefy skończył Ernastowicz. Pierwszy punkt dla radomian zdobył Bołądź (2:1). Potrójny blok Jastrzębskiego Węgla zatrzymał atakującego Czarnych. Asa serwisowego dołożył jeszcze Formela (4:1). Po kiwce Bołądzia z prawej strony radomianie zmniejszyli straty do jednego oczka (4:5). Po chwili 7:4 prowadzili ponownie jastrzębianie. Dwukrotnie nie przedarł się przez blok Ernastowicz i mieliśmy kolejny remis po 7. W kolejnej akcji przyjmujący jastrzębian zdobył punkt z ataku i zespoły zmieniły strony (8:7). Zugaj posłał asa serwisowego i Czarni wyszli na prowadzenie 10:9, od razu zareagował Jarosław Kubiak i poprosił o czas. Po przerwie skutecznie zaatakował Formela. Trzeciak nie przedarł się przez potrójny blok Cerradu Czarnych i było 12:10. Po autowym ataku Bołądzia na tablicy wyników pojawił się kolejny remis (12:12). Po długiej wymianie zakończył Bołądź i radomianie mieli piłkę meczową (14:12). Trzeciak zablokował Zwiecha i jastrzębianie doprowadzili do remisu po 14. W kolejnej akcji przez blok nie przedarł się Bołądź. Ernastowicz wykorzystał kontrę i to siatkarze Jastrzębskiego Węgla mogli się cieszyć ze złotego medalu.

MVP spotkania został Konrad Formela.

Jastrzębski Węgiel – Cerrad Czarni Radom 3:2
(24:26, 22:25, 25:15, 25:21, 16:14)

Składy zespołów:
Jastrzębski Węgiel: Gil (4), Żeliński (4), Formela (15), Szewczyk (1), Śliż (6), Trzeciak (12), Popiwczak (libero) oraz Bereza (1), Ernastowicz (24) i Kukulski (4)
Czarni: Bołądź (25), Zugaj (6), Grzechnik (7), Pluta (3), Zwiech (9), Szalpuk (17), Kowalski (libero) oraz Filipowicz (libero), Moniak (1) i Wasilewski (1)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-03-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved