Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > MKS Kalisz oficjalnie w LSK

MKS Kalisz oficjalnie w LSK

Przedstawiciele klubu, władze miasta oraz Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej i Polskiego Związku Piłki Siatkowej spotkali się w Kaliszu na specjalnej konferencji prasowej. Była ona poświęcona startowi ekipy siatkarek Energi MKS Kalisz w Lidze Siatkówki Kobiet. Przedstawiciele PLPS-u oraz klubu potwierdzili, że 14-krotne medalistki mistrzostw Polski już oficjalnie są częścią Ligi Siatkówki Kobiet.

Na sobotnim spotkaniu z dziennikarzami uczestniczyli – Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego oraz wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Artur Popko, prezes zarządu Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej, Grzegorz Sapiński, Prezydent Miasta Kalisza, Mariusz Wiktorowicz, trener siatkarek Energi MKS Kalisz oraz Piotr Kaleta, poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej.Wspólnie przekazali radosną nowinę o powrocie kaliskiej siatkówki żeńskiej do ekstraklasy. To historyczna chwila w dziejach Kalisza, ponieważ nigdy dotąd dwie sekcje jednego klubu nie walczyły w najwyższych klasach rozgrywkowych.

W swoich wypowiedziach goście podkreślali dobry klimat dla sportu, jaki obecnie panuje w mieście oraz zapewnili o swoim wsparciu dla drużyny.

To wielka chwila nie tylko dla klubu, ale też dla kaliskich kibiców, którzy niemal co tydzień będą mogli oglądać sport na najwyższym poziomie w wykonaniu piłkarzy ręcznych oraz siatkarek.

Sezon Ligi Siatkówki Kobiet w Kaliszu startuje 3 listopada. Tego dnia zespół trenera Wiktorowicza rozpocznie przygodę z LSK i zmierzy się z BKS-em PROFI CREDIT Bielsko-Biała.

źródło: lsk.plps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-09-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved