Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > MKS Dąbrowa Górnicza wygrał turniej o Solną Piłkę

MKS Dąbrowa Górnicza wygrał turniej o Solną Piłkę

fot. Anna Wojnowska

W Wieliczce w miniony weekend rozegrano Turniej o Solną Piłkę. Wzięły w nim udział trzy pierwszoligowe zespoły – gospodynie, MKS Dąbrowa Górnicza i PWSZ Tarnów, oraz ekstraklasowa drużyna Radomki Radom. Po dwóch dniach zmagań najlepsze okazały się dąbrowianki.

W sobotę mecze rozgrywane w systemie trzysetowym bez względu na wynik. Dwa zwycięstwa odniosły gospodynie turnieju, 7r Solna Wieliczka, które pokonały 2:1 PWSZ Tarnów oraz Radomkę Radom. Radomianki oraz MKS Dąbrowa Górnicza miały po jednej wygranej, natomiast zespół z Tarnowa dwa razy przegrał po 1:2.W meczach niedzielnych, które rozgrywane były już do trzech wygranych setów, Radomka Radom pokonała 3:2 Grupę Azoty PWSZ Tarnów. Dąbrowianki zwyciężyły 3:0 zespół gospodyń, zapewniając sobie tym samym triumf w całym turnieju. Zespół prowadzony przez trenera Adama Grabowskiego zagrał w następującym składzie: Katarzyna Bryda, Aleksandra Lipska, Sandra Szczygioł, Agata Michalewicz, Małgorzata Lis, Paulina Stroiwąs, Kamila Colik, Anna Bodasińska, Dorota Ściurka, Agnieszka Czerwińska, Aneta Wilczek i Zuzanna Szynkiel.

Dla nas każde granie w tym momencie coś wnosi. Mamy jakiś materiał, z którego możemy wyciągać wnioski. Był to dla nas dość trudny turniej. Na pewno cieszy to, że zagrały wszystkie dziewczyny. Były przypadki, że zmienniczki dawały sobie bardzo dobrze radę. Te zawodniczki, które miały okazję trochę mniej grać w poprzednich sparingach, tutaj wystąpiły w większym zakresie i generalnie jestem zadowolony – mówił po turnieju trener Radomki, Jacek Skrok.Są elementy, które już dziś wychodzą na treningach, ale w meczach, w sytuacjach stresowych jest z tym problem i musimy nad tym pracować. Ta ilość gier, które mamy przed sobą, spowoduje, że zapanujemy nad niektórymi elementami, zaczniemy trochę lepiej czytać grę przeciwnika i z meczu na mecz będzie to coraz lepiej funkcjonowało – podsumował zmagania w Wieliczce trener radomskiej drużyny.

Wyniki turnieju:
7R Solna Wieliczka – Grupa Azoty PWSZ Tarnów 2:1
(25:20, 16:25, 25:22)
E.Leclerc Radomka Radom – MKS Dąbrowa Górnicza 2:1
(25:20, 25:23, 18:25)
Grupa Azoty PWSZ Tarnów – MKS Dąbrowa Górnicza 1:2
(21:25, 25:21, 21:25)
7R Solna Wieliczka – E.Leclerc Radomka Radom 2:1
(25:23, 20:25, 25:23)
E.Leclerc Radomka Radom – Grupa Azoty PWSZ Tarnów 3:2
(23:25, 12:25, 25:17, 25:22, 15:11)
MKS Dąbrowa Górnicza – 7R Solna Wieliczka 3:0

Klasyfikacja końcowa:
1. MKS Dąbrowa Górnicza
2. E.Leclerc Radomka Radom
3. 7R Solna Wieliczka
4. Grupa Azoty PWSZ Tarnów

źródło: inf. własna, radomka.com

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved