Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > MKS Calisia zakończyła rok porażką z SMS-em PZPS Szczyrk

MKS Calisia zakończyła rok porażką z SMS-em PZPS Szczyrk

fot. smspzps.pl

Nie tak kaliscy kibice wyobrażali sobie końcówkę roku w wykonaniu MKS-u Calisii Kalisz. Podopieczne Daniela Przybylskiego po zeszłotygodniowej porażce w trzech setach na własnym parkiecie z Proximą Kraków teraz równie gładko uległy u siebie drużynie ze Szczyrku. MKS kończy 2016 r. na siódmym miejscu w tabeli I ligi.

Hanna Łukasiewicz i spółka bardzo chciały podnieść się po wysokiej porażce sprzed kilku dni z drużyną z Krakowa. Przed poniedziałkowym spotkaniem wydawało się, że MKS Calisia jest w stanie przynajmniej powalczyć o punkty z ekipą ze Szczyrku. Jednak już premierowa odsłona spotkania pokazała, że ekipa Natalii Murek, córki słynnego przyjmującego Dawida Murka, przybyła do najstarszego miasta w Polsce wyłącznie po pełną pulę. Zespół gości od początku uzyskał kilkupunktową przewagę i kontrolował przebieg boiskowych wydarzeń. MKS Calisia był słabszy od rywalek w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, co przełożyło się na pewny triumf SMS-u PZPS 25:19.

W drugim i w trzecim secie kaliszanki długimi okresami potrafiły prowadzić wyrównaną grę z rywalkami. W drugiej odsłonie udało im się nawet przez chwilę prowadzić, a w trzeciej uzyskały aż cztery „oczka” przewagi (19:15). Niestety w decydujących fazach obu partii MKS Calisia tracił punkty seriami, popełniając przy tym proste błędy własne. SMS PZPS był natomiast bezlitosny dla przeciwniczek na kontrach, a do tego utrzymywał wysoką skuteczność pierwszej akcji i dobrą dyspozycję w polu serwisowym.Kaliszankom kolejny raz wyraźnie doskwierał brak podstawowej środkowej, najbardziej utytułowanej w kaliskim zespole, Serbki Ivany Isailović. Wicemistrzyni Europy z 2007 r. wciąż leczy kontuzję i sztab szkoleniowy nie chciał ryzykować jej zdrowia, biorąc pod uwagę ważne mecze, które czekają drużynę już w styczniu. Jej miejsce w wyjściowej szóstce z konieczności zajęła powracająca do treningów po urlopie macierzyńskim Marta Pytlarz.

Po dwóch z rzędu porażkach 0:3 kaliszanki kończą 2016 r. na siódmej lokacie w pierwszoligowej tabeli. Kolejny mecz rozegrają za niespełna trzy tygodnie i będzie to wyjazdowe starcie o „sześć punktów” z drużyną z Gliwic, która znajduje się tylko pozycję wyżej niż MKS Calisia. Zespół ze Szczyrku jest na czwartym miejscu.

MKS Calisia Kalisz – SMS PZPS Szczyrk 0:3
(19:25, 17:25, 21:25)

MKS: Grzanka, Drewniak, Grobys, Łukasiewicz, Pytlarz, Vlk, Kuehn-Jarek (libero) oraz M. Łysiak, Karpińska i Andrzejczak
SMS PZPS: Różański, Lipska, Murek, Świrad, Michalewicz, Różyńska, Stenzel (libero) oraz J. Łysiak (libero), Muszyńska, Żurawska i Klekot

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-12-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved