Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > MKS Będzin z nowym, kanadyjskim rozgrywającym

MKS Będzin z nowym, kanadyjskim rozgrywającym

fot. Izabela Kornas

Tyler James Sanders zastąpi Harrisona Peacocka na pozycji rozgrywającego w dalszej części sezonu. Wszystko ze względu na kontuzję tego drugiego. W poniedziałek Kanadyjczyk dołączył do będzińskiego zespołu.

Wprawdzie okienko transferowe zostało zamknięte w drugiej połowie stycznia, jednak MKS skorzystał z możliwości tzw. transferu medycznego, obowiązującego w PlusLidze od tego sezonu. Ze względu na kontuzję kostki Harrisona Peacocka władze będzińskiego klubu, po otrzymaniu zgody od Polskiego Związku Piłki Siatkowej, zdecydowały się na zakontraktowanie mierzącego 191 cm wzrostu Kanadyjczyka.Tyler James Sanders urodził się w grudniu 1991 roku, a w swojej dotychczasowej karierze grał dla kanadyjskiego Uniwersytetu McMaster, holenderskiego Abiant Lycurgus i szwajcarskiego Dragons Lugano, z którym w ubiegłym roku zdobył mistrzostwo kraju.

Nowy rozgrywający MKS-u ma w swoim dorobku również reprezentacyjne sukcesy. Mowa m.in. o mistrzostwie Ameryki Północnej i brązie igrzysk panamerykańskich. W 2014 roku T.J. Sanders wraz z reprezentacją Kanady występował w mistrzostwach świata w Polsce.

Harrison Peacock przebywa obecnie w Australii. Jest już po operacji i czuje się bardzo dobrze. Transfer Sandersa jest jednoznaczny z zakończeniem współpracy z Peacockiem.

źródło: mksbedzin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-02-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved