Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > MKS Będzin pozostał bez prezesa – tylko na chwilę

MKS Będzin pozostał bez prezesa – tylko na chwilę

fot. Klaudia Piwowarczyk

Mariusz Korpak zrezygnował z szefowania będzińskiemu klubu i z końcem stycznia kończy w nim pracę. Na razie nie wiadomo, kto go zastąpi. – Czynimy wszelkie starania, by klub nie został bez prezesa i jest na to szansa – mówi szef rady nadzorczej zagłębiowskiego klubu, Marek Strózik. Nowego prezesa udało się mianować w piątek.

Mariusz Korpak prezesem MKS-u został w sierpniu 2014 roku, po awansie drużyny do PlusLigi. Zastąpił Emila Bystrowskiego. Pod jego rządami MKS dwukrotnie kończył rozgrywki na 11. miejscu. W bieżących rozgrywkach idzie mu bardzo słabo.Drużyna pod wodzą holenderskiego szkoleniowca Gido Vermeulena zajmuje ostatnie, 13. miejsce w tabeli PlusLigi. Wygrała zaledwie jedno z 15 spotkań. Gdyby nie wycofanie się z rozgrywek Stoczni Szczecin, miałaby minimalne szanse na utrzymanie się w elicie.

Sytuacja w tabeli jest bardzo niezadowalająca. Moim zdaniem zespół został nieźle zbudowany. Nazwiska zawodników świadczą o tym, że powinien grać lepiej. Przed nowym prezesem staną decyzje, co robić z tym dalej i dlaczego tak jest – uważa szef rady nadzorczej zagłębiowskiego klubu, Marek Strózik.

Kiedy będzie znane następcy Korpaka? – Czynimy wszelkie starania, by klub nie został bez prezesa i jest na to szansa – wyjaśnia Strózik.

1 lutego nastąpiła zmiana na stanowisku prezesa MKS Będzin S.A. Na to stanowisko został powołany Michał Kocyłowski – dotychczasowy kierownik zespołu.

źródło: sportdziennik.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2019-02-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved