Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > MKS Będzin po raz kolejny trenował z mistrzem Polski

MKS Będzin po raz kolejny trenował z mistrzem Polski

MKS Będzin odbył kolejną jednostkę treningową z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. W ostatni wtorek sierpnia obydwa zespoły spotkały się ponownie, tym razem w Sosnowcu. W ubiegłym tygodniu będzinianie trenowali z mistrzem Polski w Hali Azoty, gdzie również mieli okazję sprawdzić się w szkoleniowej gierce. W pierwszym treningowym pojedynku lepsi byli siatkarze z Będzina, a w kolejnym padł remis 2:2.

Na parkiecie „Żeroma” rozegrano cztery sety, w tym trzy z dorzutkami. W ostatnim zawodnicy mogli wreszcie spróbować swoich sił w polu serwisowym. Gra już tradycyjnie miała charakter czysto szkoleniowy, służyła zgraniu drużyn i przećwiczeniu poszczególnych elementów siatkarskiego rzemiosła w różnych ustawieniach. Pierwsze dwa sety padły łupem trenujących w okrojonym składzie gości. Kędzierzynianie kompletnie zdominowali pierwszą odsłonę, triumfując 25:12, a w kolejnej zwyciężyli po grze na przewagi. Partie numer trzy i cztery zapisali na swoim koncie gracze będzińskiej ekipy. Najpierw odwdzięczyli się rywalom przekonującym zwycięstwem 25:13, a ostatniego seta wygrali do 17. Obie drużyny nie przygotowują się jeszcze do nadchodzącego sezonu w pełnych składach. W ekipie MKS-u Będzin brakuje rozgrywającego Łukasza Kozuba i środkowego Dawida Wocha, którzy w piątek rozpoczną zmagania w mistrzostwach Europy juniorów i klubie pojawią się dopiero w połowie września. Również ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie przygotowuje się w swoim optymalnym składzie, gdyż z drużną nie trenują jeszcze uczestnicy zakończonych niedawno igrzysk olimpijskich.

Wtorkowa gra treningowa nie była pierwszym starciem obu zespołów. W zeszłym tygodniu drużyny odbyły wspólne zajęcia w Kędzierzynie-Koźlu. Wtedy lepszą drużyną byli siatkarze trenera Stelio DeRocco, pokonując mistrzów Polski 3:0. W pierwszej konfrontacji również grano z dorzutkami, a sztab szkoleniowy będzińskiego zespołu wysłał na parkiet wszystkich swoich podopiecznych. Następnie będzinianie mieli okazję spróbować swoich sił w starciu z Jastrzębskim Węglem, ale w Sosnowcu ulegli rywalom 1:3. MKS Będzin zdecydowanie wygrał z jastrzębianami pierwszą partię, ale trzy kolejne były już o wiele bardziej wyrównane, a zwycięsko z tych potyczek wyszli podopieczni Marka Lebedewa. We wszystkich dotychczasowych gierkach wynik był sprawą drugorzędną, a wspólne treningi miały charakter przede wszystkim szkoleniowy.

MKS Będzin – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:2
(12:25, 24:26, 25:13, 25:17)

źródło: mksbedzin.pl