Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Mitja Gasparini: Zagraliśmy najlepiej, jak potrafiliśmy

Mitja Gasparini: Zagraliśmy najlepiej, jak potrafiliśmy

Dość niespodziewanie w krakowskiej Tauron Arenie reprezentacja Słowenii pewnie pokonała Polaków 3:0, eliminując tym samym ekipę Ferdinando de Giorgiego z mistrzostw Europy. – Może i jest to wygrana w trzech setach, ale na pewno nie była ona łatwa. Był to ciężki pojedynek, mimo iż zakończony takim wynikiem. Zagraliśmy tutaj całkowicie pewnie, jakby był to tie-break. To mecz, w którym jedna drużyna musi być wyeliminowana, więc oczywistym jest, że zagraliśmy najlepiej, jak potrafiliśmy – mówił po meczu atakujący serbskiej drużyny, Mitja Gasparini.

Szybko, bo w trzech setach zakończył się drugi play-off tego wieczoru w Tauron Arenie w Krakowie. Podopieczni Slobodana Kovaca od początku spotkania zagrali bardzo pewnie i nie dawali drużynie Ferdinando de Giorgiego argumentów do przełamania w tym pojedynku. – Zdołaliśmy w tym meczu przycisnąć tę drużynę. Nie zostawiliśmy jej żadnych rozwiązań. Trzeci set był tego najlepszym dowodem – mówił po meczu Mitja Gasparini.

Mecz choć zakończony w trzech setach nie był zupełną dominacją Słoweńców. – Może i jest to wygrana w trzech setach, ale na pewno nie była ona łatwa. Był to ciężki pojedynek, mimo iż zakończony takim wynikiem. Zagraliśmy tutaj całkowicie pewnie, jakby był to tie-break. To mecz, w którym jedna drużyna musi być wyeliminowana, więc oczywistym jest, że zagraliśmy najlepiej, jak potrafiliśmy. Jeśli w takich meczach nie dajesz z siebie maksimum, wracasz do domu – dodał po meczu atakujący reprezentacji Słowenii.

Historia lubi się powtarzać. Tak stało się i tym razem. Polacy żegnają się z turniejem po meczu ze Słowenią, która również w 2015 roku pozbawiła biało-czerwonych marzeń o medalu mistrzostw Starego Kontynentu. – Ciężko na gorąco cokolwiek powiedzieć. Na pewno jesteśmy bardzo zawiedzeni i będziemy później myśleć, co było tego przyczyną – skomentował Grzegorz Łomacz.

Daleko szukać pozytywów. W dalszej fazie turnieju zabraknie gospodarza mistrzostw Europy. – Nie czujemy się za dobrze. Brakuje tego wyniku i ciężko cokolwiek powiedzieć. Pozytywne były może te dwa zwycięstwa w grupie, bo tam mieliśmy fajną atmosferę w zespole. Przed tymi spotkaniami byłem pozytywnie nastawiony i na boisku było czuć naszą pewność siebie w tych meczach. Niestety się to rozleciało – dodał po spotkaniu Mateusz Bieniek, środkowy kadry Polski.

I kto teraz wygra mistrzostwa Europy siatkarzy?