Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Mistrzynie olimpijskie najlepsze również w Toronto

Mistrzynie olimpijskie najlepsze również w Toronto

fot. FIVB

Laura Ludwig i Kira Walkenhorst zaliczyły doskonały sezon siatkówki plażowej. Na jego zakończenie złote medalistki z Rio de Janeiro wygrały turniej finałowy World Tour w Toronto, pokazując, że są obecnie najlepszą parą plażową na świecie.

Dla Niemek Laury Ludwig i Kiry Walkenhorst ten sezon był wyśmienity. Po zdobyciu w czerwcu tytułu mistrzyń Europy w sierpniu dołożyły do tego złoty medal olimpijski w Rio de Janeiro, a na zakończenie w finale World Tour w Toronto pokonały Nadine Zumkehr i Joanę Heidrich ze Szwajcarii. Tym samym zgarnęły pokaźną pulę nagród, chociaż turniej w Toronto rozpoczęły od porażek z mniej znaną parą z Argentyny oraz z późniejszymi finałowymi rywalkami.W półfinale jednak nie miały już problemów z pokonaniem Larissy i Tality, a w finale w dwóch setach rozprawiły się ze Szwajcarkami, które wcześniej w meczu o awans do finału pokonały swoje rodaczki Isabelle Forrer i Anouk Vergé-Dépré. W meczu o 3. miejsce Szwajcarki pokonały reprezentantki Brazylii i stanęły na najniższym stopniu podium.

Miałyśmy swoje szanse, w pierwszym secie byłyśmy naprawdę blisko. W drugim secie już pozwoliłyśmy im uciec zbyt daleko, ale przecież wszyscy znają tę parę, jest naprawdę dobra – mówiła po meczu finałowym Nadine Zumkehr.Jesteśmy dumne z tego medalu, chciałyśmy zdobyć złoto, ale rywalki były lepsze – dodała reprezentantka Szwajcarii.

To wielka sprawa wrócić do gry po dwóch porażkach na starcie i wygrać cały turniej. Pokonałyśmy cztery bardzo dobre zespoły, by znaleźć się na szczycie. To był bardzo długi i wyjątkowy sezon. Dzisiejsza wygrana potwierdza sens naszej pracy przez ostatnie cztery lata – cieszyła się po zwycięstwie Laura Ludwig.Jestem zmęczona i cieszę się, że sezon już się skończył. Dzisiejsza wygrana była szczególnie satysfakcjonująca po porażce z tymi rywalkami w czwartek. Do był dla nas wyjątkowy sezon, teraz musimy przede wszystkim odpocząć. Dziękujemy wszystkim za wsparcie, warto było ciężko pracować – dodała Kira Walkenhorst.

półfinały:
Forrer/Vergé-Dépré (SUI) – Heidrich/Zumkehr (SUI) 1:2
(21:14, 15:21, 10:15)
Ludwig/Walkenhorst (GER) – Larissa/Talita (BRA) 2:0
(21:19, 21:19)

mecz o 3. miejsce:
Larissa/Talita (BRA) – Forrer/Vergé-Dépré (SUI) 0:2
(19:21, 18:21)

finał:
Ludwig/Walkenhorst (GER) – Heidrich/Zumkehr (SUI) 2:0
(21:18, 21:16)

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved