Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Mistrzostwo Polski Niesłyszących dla MKSN Mazowsze Warszawa

Mistrzostwo Polski Niesłyszących dla MKSN Mazowsze Warszawa

fot. lsk.pls.pl

W niedzielę 28 kwietnia w Warszawie zakończył się Turniej Finałowy Mistrzostw Polski Niesłyszących w Piłce Siatkowej. W zawodach brały udział cztery najlepsze drużyny z całej Polski. Były to kluby: Spartan Lublin, ŁKSG Łódź, Odra Racibórz oraz gospodarz MKSN Mazowsze Warszawa. Turniej był rozgrywany w systemie każdy z każdym, a o ostatecznej klasyfikacji zadecydowała tabela po wszystkich spotkaniach.

Pierwszy mecz warszawianie rozegrali z Odrą Racibórz i nie mieli najmniejszych problemów z pokonaniem rywala w trzech setach. W drugim meczu przeciwnikiem Mazowsza był ŁKSG Łódź i tym razem również wystarczyły trzy sety, żeby gospodarze odnieśli zwycięstwo. Ostatnie spotkanie Mazowsza okazało się meczem o złoty medal. Rywalem był Spartan Lublin. Spodziewaliśmy się trudnego i długiego meczu, a ponownie warszawianie ograli rywala w trzech setach. Tym samym po raz drugi z rzędu zostali mistrzami Polski.Na zakończenie turnieju rozdano medale oraz puchary najlepszym drużynom. W ceremonii zakończenia udział wzięli: kierownik sekcji piłki siatkowej w PZSN –  Tomasz Włodarczyk, wiceprezes PZPS – Paweł Wachowiak, trenerzy kadry niesłyszących – Wojciech Lalek i Maciej Szewczyk oraz Aneta Moniuszko z Akademii Trenerów Mentalnych i przedstawiciele pozostałych sponsorów.

Czterech zawodników z MKSN Mazowsze zostało zauważonych przez sędziów i organizatorów. Otrzymali indywidualne nagrody: Dawid Puszczyński – najlepszy blokujący, Tomasz Morawski – najlepszy środkowy, Karol Wanot – najlepszy libero. Tytuł MVP turnieju powędrował do rozgrywającego warszawskiej drużyny – Oleksandra Biloblotskyi’ego.

MKSN Mazowsze, jako organizator turnieju, serdecznie podziękował Polskiemu Związkowi Sportu Niesłyszących w Lublinie oraz Ministerstwu Sportu i Turystyki w Warszawie, Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Hotelowi i Restauracji „Villa Plaza” w Warszawie oraz Jakubowi B. Bączkowi i Akademii Trenerów Mentalnych za wsparcie finansowe i współpracę w realizacji zadań organizacyjnych. Za sprawne podawanie piłek i czyszczenie parkietu odpowiadali wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 381 w Warszawie Ursusie, za co organizatorzy bardzo byli wdzięczni.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved