Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Mistrzostwa świata w piłce plażowej przeniesione na 2022 rok

Mistrzostwa świata w piłce plażowej przeniesione na 2022 rok

fot. cev.eu

FIVB ogłosiła, że mistrzostwa świata w siatkówce plażowej FIVB 2021 zostały przełożone na czerwiec 2022 r. Sytuacja ta jest związana z pandemią koronawirusa oraz przesunięciem terminu igrzysk olimpijskich.

Mistrzostwa świata w siatkówce plażowej FIVB 2021 zostały pierwotnie zaplanowane na lato 2021 roku we Włoszech w Rzymie. W ramach umowy między FIVB, Włoskim Narodowym Komitetem Olimpijskim (CONI), Sport e Salute i włoską federacją siatkówki (FIPAV). Po przełożeniu igrzysk olimpijskich w Tokio oraz po ścisłych konsultacjach z FIVB, wszystkie strony zgodziły się, że impreza ta zostanie przełożona na czerwiec 2022 r. Mistrzostwa świata zostaną rozegrane w stolicy Włoch, mieście, które dowiodło, że dobrze wywiązuje się z roli gospodarza w siatkówce plażowej, organizowało wiele wybitnych imprez w słynnym obiekcie Foro Italico. W zeszłym roku Rzym gościł tysiące fanów podczas niezwykle udanego finału FIVB Beach Volleyball World Tour, który miał ponad 36 milionów wyświetleń w mediach społecznościowych i był transmitowany na żywo w ponad 70 krajach. – Uważamy, że zmiana harmonogramu mistrzostw świata w siatkówce plażowej w 2021 roku była najlepszym rozwiązaniem w świetle przesunięcia igrzysk olimpijskich w Tokio na 2021 rok. Cieszymy się również, że impreza ta pozostanie we Włoszech, kraju o dużej historii sportowej. Rzym był gospodarzem bardzo udanych mistrzostw świata w siatkówce plażowej w 2011 roku i jesteśmy niezwykle dumni z tego, że możemy ponownie przeprowadzić ten prestiżowy turniej w tym kraju. Być może będziemy musieli poczekać trochę dłużej, aby wyłonić nowych mistrzów świata w siatkówce plażowej, ale niewątpliwie opłaci się, gdy zobaczymy, jak najlepsi gracze będą się prezentowali za dwa lata – powiedział prezydent FIVB Ary S. Graça F.W podobnym tonie wypowiedział się przewodniczący Włoskiego Narodowego Komitetu Olimpijskiego (CONI) Giovanni Malagò. – Mistrzostwa świata w siatkówce plażowej są niezwykłym wydarzeniem sportowym i symbolizują wielkość siatkówki plażowej oraz sportu. W pełni podzielamy i popieramy decyzję o przesunięciu mistrzostw świata na 2022 r. W związku z przesunięciem igrzysk olimpijskich w Tokio na 2021 r. , braliśmy również pod uwagę kalendarz imprez sportowych. W związku z tym wszystko musi być idealnie przygotowane na to wyjątkowe wydarzenie w Rzymie, przy pełnym poszanowaniu wszystkich wartości, które wraz z FIVB, włoską federacją siatkówki (FIPAV) i Sport e Salute zawsze były naszym głównym celem – stwierdził Malagò.

Prezes i dyrektor generalny Sport e Salute Vito Cozzoli powiedział: – W pełni podzielamy wspólną decyzję wszystkich zaangażowanych podmiotów, o zmianie terminu mistrzostw świata w siatkówce plażowej na 2022 rok. Jesteśmy przekonani, że jest to najlepsze rozwiązanie w świetle globalnej pandemii. Uważam, że wspólnie uporamy się z tym problemem i będziemy wspólnie pracowali. Nasza silna determinacja oraz wola wzajemnej współpracy w przyszłości zapewni nam udane partnerstwo z FIVB, włoską federacją siatkówki (FIPAV) i Włoskim Narodowym Komitetem Olimpijskim (CONI ). Jesteśmy zadowoleni i szczęśliwi, że potwierdzono, że mistrzostwa świata odbędą się w niezwykłym miejscu Foro Italico, które było gospodarzem bardzo udanej edycji finałów World Tour 2019. Naszym wspólnym celem jest podnoszenie jakości sportu i siatkówki plażowej w najlepszy możliwy sposób – przyznał Vito Cozzoli.

Na zakończenie głos zabrał prezydent FIPAV Pietro Bruno Cattaneo. – Decyzja o zmianie terminu mistrzostw świata w siatkówce plażowej na 2022 r. została podjęta wspólnie z naszymi partnerami: FIVB, CONI i Sport e Salute. Jesteśmy przekonani, że jest to najlepsze możliwe rozwiązanie dla dobra wszystkich: sportowców, organizatorów, a także kibiców którzy w dużej liczbie wypełnią trybuny. Jestem pewien, że podobnie jak to miało miejsce w 2011 roku, kiedy Foro Italico było świadkiem niezwykłego wydarzenia, taką samą rolę odegra w 2022 roku. Organizacja mistrzostw świata wymaga niezwykłego zaangażowania, a przy obecnie panujących warunkach praca nie byłaby możliwa i jednocześnie bezpieczna. Ta pandemia zmieniła życie każdego z nas, ale jestem pewien, że wkrótce wrócimy, aby cieszyć się pokazem fantastycznego sportu jakim jest siatkówka plażowa – zakończył prezydent włoskiej federacji. 

Mistrzostwa świata w siatkówce plażowej pod egidą FIVB odbywają się co dwa lata, grają w nich najlepsi siatkarze i siatkarki, walczą o tytuł mistrza świata. Poprzednia edycja tego wydarzenia odbyła się w Hamburgu w Niemczech w 2019 roku. W turnieju męskim triumfowała para Oleg Stojanowski i Wiaczesław Krasilnikow. W rywalizacji kobiet najlepszy był kanadyjski duet Melissa Humana-Paredes i Sarah Pavan. Był to pierwszy złoty medal dla żeńskiej pary z tego kraju. Mistrzostwa świata obejrzało na żywo ponad 130 000 widzów, a dzięki transmisjom 158 milionów widzów na całym świecie.

źródło: fivb.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved