Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Czy mistrzostwa świata 2022 odbędą się w Polsce?

Czy mistrzostwa świata 2022 odbędą się w Polsce?

fot. archiwum

W styczniu władze FIVB ogłosiły, że mistrzostwa świata kobiet w 2022 roku odbędą się w Holandii oraz w Polsce. Teraz jednak sprawa nie jest aż tak jasna i klarowna. W ubiegłym tygodniu „Gazeta Wyborcza” poinformowała, że mundial w Polsce może być zagrożony ze względu na brak pieniędzy. Organizacja turnieju ma kosztować 10 milionów euro, więc PZPS liczy na wsparcie rządu.

Po ogłoszeniu, że organizatorami mistrzostw świata kobiet w 2022 będzie Polska oraz Holandia. Najpierw była wielka euforia, teraz niestety pojawiły się kłopoty. W ubiegłym tygodniu „Gazeta Wyborcza” poinformowała, że mundial w Polsce może być zagrożony ze względu na brak pieniędzy. Organizacja turnieju ma kosztować 10 milionów euro, więc PZPS liczy na wsparcie rządu.Mistrzostwa świata siatkarzy w 2014 roku w dużej części były finansowane przez KGHM i także teraz władze polskiej federacji liczą na pomoc ze strony spółek Skarbu Państwa. Ewentualne dofinansowanie z Ministerstwa Sportu byłoby możliwe dopiero w roku rozgrywania turnieju, tymczasem wszystko musi być jasne do końca roku. – Wystarczy, żebyśmy dostali zielone światło od którejś ze spółek Skarbu Państwa – mówił w rozmowie z Przeglądem Sportowym  prezes PZPS Jacek Kasprzyk. Istotne będzie również to, jaka będzie formuła mistrzostw świata.

W przyszłym tygodniu polskie i holenderskie władze mają się spotkać z przedstawicielami FIVB. Jak informuje Przegląd Sportowy, Holendrzy mają pomysł, by pierwsza kolejka fazy grupowej została rozegrana na stadionie piłkarskim, gdzie ustawione miałyby zostać cztery boiska. To nie do końca podoba się polskiej federacji. – Chcielibyśmy, aby w Polsce swoje mecze rozgrywały dwie grupy, myślimy także o jednym z półfinałów czy też meczu o brązowy medal – mówił prezes Kasprzyk. Mistrzostwa świata w Polsce miałyby się odbyć w pięciu miastach z największymi halami: Gdańsku, Łodzi, Katowicach, Wrocławiu i Krakowie.

W tym roku w łódzkiej Atlas Arenie rozegrano trzy fazy mistrzostw Europy siatkarek – od grupowej przez 1/8 finału, aż po ćwierćfinał. Początkowo Polska miała nie być współorganizatorem tego przedsięwzięcia, ale dwa lata temu okazało się, że muszą wycofać się Czesi, którzy nie dostali odpowiedniego wsparcia rządowego i nie było ich stać na organizację zmagań. Te ostatecznie odbyły się w czterech krajach. Poza Polską jeszcze na Węgrzech, w Słowacji oraz Turcji.

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved