Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Mistrzostwa EEVZA U-17 M: Polska – Białoruś 3:0

Mistrzostwa EEVZA U-17 M: Polska – Białoruś 3:0

Reprezentacja Polski pokonała w Kętrzynie Białoruś 3:0 (25:22, 25:21, 25:20) w meczu mistrzostw Wschodnioeuropejskiego Związku Piłki Siatkowej (EEVZA) chłopców do 17 lat. Biało-czerwoni odnieśli pewne zwycięstwo, ale zostali zmuszeni przez rywali do dużego wysiłku.

Na pewno był stres, szczególnie na początku pierwszego seta – powiedział po meczu kapitan polskiego zespołu, Kamil Kosiba. – Wierzyliśmy w swoje umiejętności, gdyż wiedzieliśmy, co prezentujemy na treningach. Cieszy nas pierwsza wygrana na arenie międzynarodowej. Dziękujemy kibicom za doping, który był dla nas mocnym wsparciem. Turniej jest bardzo dobrze zorganizowany – zakończył młody siatkarz.

Białorusini byli równorzędnymi rywalami do drugiej przerwy technicznej. Długo także prowadzili, a Polacy musieli gonić przeciwników. Przewaga biało-czerwonych uwidaczniała się jednak w końcówce, kiedy uzyskiwali trzy- lub czteropunktowe prowadzenie i bezpieczny zapas utrzymywali do ostatniej fazy rozdania.

Trener polskiego zespołu był zadowolony z wyniku, mniej z zaprezentowanego stylu. – Gra była daleka od oczekiwań, ale chłopaki zagrali dziś pierwszy mecz. Nerwy były jak najbardziej usprawiedliwione. Do połowy każdego seta musieliśmy gonić, ale później gra już przebiegała pod nasze dyktando – dodał szkoleniowiec.

Skład zespołu:
Polska: Rajchelt, Stysiak (10), Adamczyk (4), Janusz (3), Stolc (13), Janikowski (2), Szymura (libero) oraz Gronkowski (1), Grygiel (6), Jezierski (3) i Kosiba (7)

Pozostałe wyniki:
Białoruś – Rosja 0:3 (17:25, 20:25, 22:25)
Estonia – Łotwa 3:0 (25:12, 25:14, 25:21)
Rosja – Estonia 3:0 (25:18, 25:17, 25:8)

Reprezentacja Polski na mistrzostwa EEVZA:
Rozgrywający: Łukasz Rajchert (Wifama Łódź/SMS PZPS Spała), Szymon Jezierski (Chemik Bydgoszcz/SMS PZPS)
Atakujący: Tomasz Stysiak (Skra Bełchatów/SMS PZPS), Filip Grygiel (Górnik Radlin)
Środkowi: Sebastian Adamczyk (SKS Bełchatów/SMS PZPS), Łukasz Gronkowski (Trefl Gdańsk/SMS PZPS), Piotr Janusz (Karpaty Krosno/SMS PZPS)
Przyjmujący: Tomasz Stolc (Trefl Gdańsk/SMS PZPS), Artur Sługocki (Wifama Łódź/SMS PZPS), Kamil Kosiba (Resovia Rzeszów/SMS PZPS), Mateusz Janikowski (Metro Warszawa)
Libero: Kamil Szymura (AZS Częstochowa)