Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Mistrza nie będzie również w lidze słowackiej

Mistrza nie będzie również w lidze słowackiej

fot. Bianka Sawoniuk

Włodarze ligi słowackiej wstrzymali rozgrywki do 19 marca. Analizując obecną sytuację zdecydowano się wcześniej zakończyć rozgrywanie sezonu i po konsultacji z klubami ustalono ostateczną klasyfikację ekstraklasy kobiet i mężczyzn.

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa oraz ogłoszeniem stanu sytuacji nadzwyczajnej na Słowacji już w piątek 13 marca Słowacka Federacja Siatkówki (SVF) po konsultacji z klubami ekstraklasy postanowiła zakończyć rozgrywki ligowe sezonu 2019/2020. Ostateczną klasyfikację ustalono zgodnie z wynikami po rywalizacji o miejsca 1-4 i 5-10. W tym sezonie nie zostaną jednak przyznane tytuły mistrzowskie.Rywalizacja w lidze słowackiej zawieszona została 9 marca, kiedy to sztab kryzysowy zakazał organizacji wszystkich imprez sportowych na Słowacji do co najmniej 23 marca. – Sytuacja nie poprawiła się od poniedziałku a wręcz przeciwnie, dlatego postanowiliśmy przedwcześnie zakończyć sezon ze względu na okoliczności. Zdrowie wszystkich sportowców, trenerów, urzędników i kibiców jest najważniejsze i w tej trudnej sytuacji musi być naszym absolutnym priorytetem – powiedział Tomas Singer, zastępca sekretarza generalnego SVF.

Pierwotnie rozgrywki miały być wstrzymane do 19 marca a następnie w czwartek podczas posiedzenia komisji rozgrywek SVF miały zapaść kolejne decyzje. W związku z obecną sytuacją w kraju przyspieszono jednak ten proces. Władze ligi wzięły między innymi pod uwagę fakt, że niektóre zespoły nie miały gdzie trenować, pojawiły się problemy z zakwaterowaniem siatkarzy czy finansami. – Z tego powodu zdecydowaliśmy się na radykalne rozwiązanie, z którym wszystkie kluby jednomyślnie się zgodziły – zaznaczył Ľubo Stražay.

Ekstraklasa siatkarzy zakończyła ćwierćfinały. 11 marca miały rozpocząć się półfinały, w jednym z nich występował zespół z Polakiem w składzie. TJ Slávia Svidník Łukasza Pietrzaka miała rywalizować z VK Prievidza. VK Mirad PU Prešov Mateusza Śnieżka o miejsca 5-8 miał grać z Bystrina SPU Nitra. Miejsca na koniec sezonu ustalono zgodnie z zajmowanymi lokatami przed ćwierćfinałami. Tym samym Slavia zakończyła rywalizację na 4. miejscu a Mirad na 6. lokacie.

Końcowa klasyfikacja ekstraligi słowackiej mężczyzn:
1. VK OSMOS Prievidza
2. VK KDS-Šport Košice
3. VK Spartak UJS Komárno
4. TJ Slávia Svidník
5. TJ Spartak Myjava
6. VK MIRAD PU Prešov
7. VKP Bystrina SPU Nitra
8. MVK Zvolen
9. ŠŠ volejbal Trenčín

Końcowa klasyfikacja ekstraligi słowackiej kobiet:
1. Strabag VC Bilíkova Pezinok
2. Volley project UKF Nitra
3. Slávia EU Bratislava
4. VK Nové Mesto nad Váhom
5. Hit UCM Trnava
6. VK Prešov
7. VK Brusno

źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved