Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Mirosław Zawieracz zapowiada wzmocnienia toruńskiej drużyny

Mirosław Zawieracz zapowiada wzmocnienia toruńskiej drużyny

fot. Bogusław Krośkiewicz

Siatkarki Budowlanych zdobyły pierwszy punkt w tym sezonie. Wprawdzie torunianki przegrały u siebie 2:3 z faworytkami z Wisły Warszawa, ale taki wynik wstydu im nie przynosi.  – Mamy dopięte już prawie na 100 procent wzmocnienia, jeśli chodzi o rozegranie i libero. To jest to, czego nam brakuje, bo mowa o dwóch kluczowych pozycjach na boisku – mówi trener Mirosław Zawieracz.

Po degradacji do I ligi w Toruniu nie została ani jedna zawodniczka. Nowy skład jest młody, mało doświadczony, a przy tym wąski. Trzy pierwsze mecze sezonu przyniosły porażki po 0:3. W spotkaniu z Wisłą Warszawa niespodzianka była blisko, bo torunianki prowadziły już 2:1. Warszawianki doprowadziły jednak do piątego seta, w którym były wyraźnie lepsze. – Wisła to jeden z głównych pretendentów do awansu, a my jesteśmy w ogonie, który będzie się bronił przed spadkiem. Dla mnie ten mecz to mistrzostwo świata. Z takimi kłopotami kadrowymi prowadziliśmy 2:1 i choć przegraliśmy 2:3, to jednak zdobyliśmy jeden punkt. Pracowałem trzy lata w Warszawie, więc wiem, jaka tam jest sytuacja i o co tam grają. W Wiśle chodzi o awans. My jesteśmy na drugim biegunie – powiedział Mirosław Zawieracz, trener Budowlanych.W końcówce ostatniego seta meczu z Wisłą rywalki seryjnie zdobywały punkty po błędach toruńskich siatkarek. – Nie mamy przyjęcia. Zespół jest młody, a charaktery różne. Jedna chce za bardzo, druga też. Te dziewczyny muszą najpierw nabrać doświadczenia. Pamiętajmy też, że ze względu na naszą sytuację finansową przed sezonem prawie nie graliśmy sparingów. Byliśmy tylko na jednym turnieju, gdzie zagraliśmy dwa mecze. Ten zespół musi więc przeżyć przegranego seta, wygranego seta, a następnie odpowiednio zareagować na sytuacje, które mogą się wydarzyć w różnych spotkaniach. Nie da się wszystkiego zrobić w 5 minut – powiedział Zawieracz.

W najbliższym czasie kadra drużyny zostanie poszerzona. Wzmocnienia mają sprawić, że zespół będzie grał lepiej i poprawi swoją sytuację w tabeli. – Mamy dopięte już prawie na 100 procent wzmocnienia, jeśli chodzi o rozegranie i libero. To jest to, czego nam brakuje, bo mowa o dwóch kluczowych pozycjach na boisku. Jeśli wszystko uda się jak najszybciej scalić, stworzyć monolit, kibice będą mogli zapatrywać się w przyszłość z większym optymizmem. Już mecz z Wisłą pokazał, że może być lepiej – powiedział trener torunianek. Jak dowiedział się serwis Strefa Siatkówki, jedną z nowych zawodniczek toruńskiej drużyny ma być rozgrywająca Sylwia Kucharska z MKS-u Kalisz.

źródło: nowosci.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-10-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved