Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Mirosław Zawieracz nowym trenerem Enea PTPS Piła

Mirosław Zawieracz nowym trenerem Enea PTPS Piła

fot. Bogusław Krośkiewicz

Szkoleniowiec po sześciu latach wraca do Piły. Podpisał z klubem dwuletni kontrakt. W ostatnich latach Mirosław Zawieracz prowadził zespoły BKS-u Bielsko-Biała, Wisły Warszawa oraz Budowlanych Toruń.  – Z trenerem Zawieraczem, rozmawialiśmy już w roku ubiegłym. Wówczas widocznie nie było nam dane podpisać umowy… W tym roku natomiast, szybko doszliśmy do porozumienia – mówi prezes klubu Radosław Ciemięga.

W sezonie 2019/2020 na ławce trenerskiej Enei PTPS Piła pojawi się postać doskonale znana pilskim kibicom. Trener Mirosław Zawieracz spędził już bowiem w Pile kilka sezonów. Współpraca Mirosława Zawieracza z pilskim klubem rozpoczęła w 2009 roku kiedy został asystentem trenera Wojciecha Lalka. Początek pracy szkoleniowca w PTPS-ie, był zarazem jego debiutem w żeńskiej siatkówce.W sezonie 2010/2011 roku przejął grający w I lidze pilski zespół, który na powrót wprowadził do najwyższej klasy rozgrywkowej. W kolejnych sezonach prowadzone przez niego pilanki zajęły dwukrotnie szóste miejsce w PlusLidze Kobiet. Pod jego wodzą PTPS dwukrotnie znalazł się również w gronie ćwierćfinalistów Pucharu Polski.

Jak mówi prezes pilskiego klubu – Radosław Ciemięga, zatrudnienie szkoleniowca jest przemyślaną decyzją. – Z trenerem  Zawieraczem, rozmawialiśmy już w roku ubiegłym. Wówczas widocznie nie było nam dane podpisać umowy… W tym roku natomiast, szybko doszliśmy do porozumienia. Podpisaliśmy dwuletni kontrakt, który – taką mam nadzieję – da satysfakcję obu stronom.  

Zobacz również:
Karuzela transferowa LSK

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved