Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Mirosław Zawieracz: Najgorsza jest niepewność

Mirosław Zawieracz: Najgorsza jest niepewność

fot. Michał Szymański

– Dla nas ludzi sportu jest to bardzo trudny czas. Na co dzień żyliśmy rozgrywkami, rywalizacją, treningami i teraz tego zabrakło – mówił trener Enei PTPS Piła, Mirosław Zawieracz.

Pilanki zaprezentowały się bardzo dobrze w fazie zasadniczej. Niedoceniany przez startem klub wywalczył miejsce w czołowej ósemce. Cały zespół ogromnie cieszył się po każdym wygranym meczu. Jak podkreślały zawodniczki „była to dla nas duża radość.” Nic też dziwnego, że Enea PTPS z ogromną ambicją szykował się do meczów play off z Grupą Azoty Chemikiem Police. – Ostatni trening mieliśmy tydzień temu. Szykowaliśmy się do wyjazdu do Polic i zadzwonił prezes Paweł Zagumny, mówiąc żebyśmy nie spieszyli z tą podróżą, a niedługo później przyszła oficjalna informacja, że rozgrywki zostają zawieszone – wspominał trener PTPS-u, Mirosław Zawieracz.Mirosław Zawieracz dodał: – Pierwsze dwa dni były nawet fajne, gdyż nie mieliśmy żadnych obowiązków, ale już trzeciego zaczęło zastanawianie co tu robić. Wszyscy czekaliśmy na te play offy. Bardzo chcieliśmy grać. Jak wcześniej podkreślałem planowaliśmy w nich coś jeszcze ugrać. Uważam, że ósma lokata to nie był kres naszych możliwości. Gra w ósemce to miała być dla nas taka nagroda za cały sezon. Wszyscy tak mocno pracowaliśmy, a teraz okazuje się, że wszystko skończyło się przed czasem – powiedział szkoleniowiec zespołu z Piły.

Mirosław Zawieracz nie ukrywał, że jego drużyna zachowała się odpowiedzialnie. – Cała klubowa ekipa podeszła do trudnej sytuacji w kraju bardzo odpowiedzialnie i wszyscy zostaliśmy w domu – zapewnił trener, któremu najtrudniej pogodzić się z niepewnością. – Co jest obecnie najgorsze?  Niepewność – krótko i bez chwili zastanowienia odpowiedział pilski szkoleniowiec i podkreślił:  – Nikt nie wie co będzie dalej.

źródło: lsk.pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved