Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Mirosław Zawieracz: Każdy może nam zagrozić

Mirosław Zawieracz: Każdy może nam zagrozić

fot. wsla-warszawa.pl

Dziewiąte zwycięstwo odniosła w sobotę w Opolu Wisła w tym sezonie pierwszej ligi. Zawodniczki prowadzone przez trenera Mirosława Zawieracza mają na koncie maksymalną liczbę 27 zdobytych punktów. W środę zagrają w Pucharze Polski w Nowym Dworze Mazowieckim, a w niedzielę wrócą na parkiet ligowy, aby u siebie zmierzyć się z wiceliderem WTS-em Solną Wieliczka. 

Każdy może nam zagrozić. Każdy trenuje po to, aby wygrywać bez względu na to, kto stoi po drugiej stronie siatki. Są zespoły w tej lidze, które wcale nie mają gorszych składów niż my, więc zakładanie, że wygramy wszystkie spotkania na zapleczu ekstraklasy, jest bardzo błędne – mówi trener warszawskiego zespołu, Mirosław Zawieracz. – Oczywiście po to trenujemy, żeby zwyciężać w każdym meczu, ale jak powiedziałem, w tej lidze, zresztą jak w każdej, każdy może wygrać z każdym. Poza tym utrzymanie najwyższego poziomu sportowego przez siedem miesięcy jest niemożliwe i rolą trenera jest to, żeby tak ułożyć plan makrocyklu, aby spadki formy nie odbijały się na wynikach – tłumaczy Zawieracz.W imieniu swoim i dziewczyn proszę nie oczekiwać od nas deklaracji, że wygramy wszystko, że nie przegramy żadnego meczu. Naturalnie, dążymy do tego jak każda inna drużyna. W zamian życzcie nam zdrowia, zapału do dalszej pracy i zadowolenia z tego, co robimy – dodaje szkoleniowiec Wisły. – Nie można zapominać, że to jest tylko sport, a my jesteśmy tylko ludźmi. Kto tego nie rozumie, ten w ogóle nie powinien interesować się rozgrywkami. Czerpmy wszyscy radość z tego, że możemy się spotykać na każdym meczu i razem przeżywać emocje.

W środę w Nowym Dworze Mazowieckim siatkarki Wisły zagrają mecz w Pucharze Polski kobiet. Stawką będzie awans do fazy, w której wystąpią już zespoły Orlen Ligi. – W środę jedziemy do Nowego Dworu z wolą zwycięstwa. Tak samo jak na każde inne spotkanie – dodał Zawieracz.

źródło: wisla-warszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-11-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved