Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Mirosław Zawieracz: Jesteśmy zadowoleni, że zagramy w fazie play-off

fot. Michał Szymański

– Było dużo radości z faktu znalezienia się w czołowej ósemce naszej ekstraklasy. Przed rozpoczęciem rozgrywek byliśmy typowani do walki o utrzymanie się. Sezon jeszcze nie zakończył się. Postaramy się jeszcze coś ugrać – powiedział trener Enei PTPS Piła, Mirosław Zawieracz.

W miniony weekend w Nysie odbył się finałowy turniej Pucharu Polski. W finale Grupa Azoty Chemik Police zmierzyła się z Developresem SkyRes Rzeszów. Pojedynek obfitował w wiele zwrotów akcji, a jego losy rozstrzygnęły się dopiero w tie-breaku. – Mieliśmy w Nysie bardzo ciekawy i stojący na wysokim poziomie finał Pucharu Polski. Wskazać jego uczestników nie było trudno. Natomiast wytypowanie wyniku było zadaniem bardzo ciężkim. Spotkały się dwie równorzędne drużyny i każdy rezultat był możliwy. Niewiele brakowało, żeby Developres SkyRes Rzeszów wygrał 3:1. Ostatecznie zwyciężyła Grupa Azoty Chemik Police 3:2, a tie break trzymał w napięciu do ostatniej chwili. Było to całkiem ciekawe widowisko, obfitujące w zwroty akcji, pełne interesujących zagrań – powiedział trener Enei PTPS Piła, Mirosław Zawieracz.Jego zdaniem zarówno drużyna z Polic, jak i z Rzeszowa są zdecydowanymi faworytami rywalizacji w play-off Ligi Siatkówki Kobiet, która rozpocznie się już w piątek. W rundzie zasadniczej oba te zespoły wypracowały sobie znaczącą przewagę nad innymi przeciwnikami, a w play-off będą musiały potwierdzić dobrą formę. Jednak obecnie trudno wskazać faworyta do złota. – Nie podejmuję się wytypowania triumfatora rozgrywek. Oba zespoły dysponują podobną siłą gry. Na pewno play off będą ciekawe i czeka nas wiele interesujących zdarzeń – podkreślił szkoleniowiec pilskiej ekipy, według którego pozytywnym zaskoczeniem rundy zasadniczej są drużyny z Legionowa i Bydgoszczy, za to rozczarowała go postawa obu łódzkich ekip. – Jednak na wystawianie definitywnych ocen jeszcze za wcześnie. Poczekajmy do końca rozgrywek – powiedział Mirosław Zawieracz.

Siatkarki PTPS-u nie będą miały łatwego zadania w pierwszej rundzie play-off, bowiem zmierzą się z wspomnianym już Chemikiem, który w fazie zasadniczej przegrał tylko jedno spotkanie. Jednak już samo znalezienie się w gronie ośmiu najlepszych zespołów LSK jest dla pilanek dużym sukcesem. – Zaraz po zakończeniu fazy zasadniczej rozpoczęliśmy przygotowania do następnej rundy rozgrywek. Oczywiście było dużo radości z faktu znalezienia się w czołowej ósemce naszej ekstraklasy. Przed rozpoczęciem rozgrywek byliśmy typowani do walki o utrzymanie się. Chciałbym podziękować wszystkim z naszej ekipy, całemu sztabowi szkoleniowemu za ogromną pracę wykonaną w tym sezonie, który jeszcze nie zakończył się i postaramy się jeszcze coś ugrać – zakończył Mirosław Zawieracz.

źródło: inf. własna, lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved