Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Mirosław Rybaczewski: W Krakowie zobaczymy kawał siatkówki

Mirosław Rybaczewski: W Krakowie zobaczymy kawał siatkówki

Mistrz olimpijski i świata Mirosław Rybaczewski nie opuścił żadnego Memoriału Huberta Wagnera. W tym roku na turniej zawita po raz szesnasty. – Z ogromnym zainteresowaniem będę oglądać mecze. Czwórka uczestników – Francja, Kanada, Polska i Rosja gwarantuje wysoki sportowy poziom rywalizacji. Na pewno warto wybrać się w ten weekend do Krakowa – powiedział Mirosław Rybaczewski.

Od piątku do niedzieli będziemy mieli, jak powiedział Mirosław Rybaczewski, „najważniejszy i najbardziej prestiżowy sprawdzian przed wrześniowymi mistrzostwami świata”. – Zobaczymy aktualnych mistrzów świata i Europy oraz dwie najlepsze drużyny tegorocznej Siatkarskiej Ligi Narodów. Kanada też potrafi zagrać dobre spotkania. Nie mam wątpliwości, że w Krakowie zobaczymy kawał siatkówki na światowym poziomie – podkreślił Mirosław Rybaczewski.Zdaniem Mirosława Rybaczewskiego „w czołowej czwórce wrześniowych mistrzostw świata znajdą się Rosja, USA oraz Francja i szanse awansu do półfinału ma również Polska”. – Nie ma jeszcze wykrystalizowanej szóstki, ale może to i dobrze. Trener kadry ma do dyspozycji grupę równych, klasowych zawodników. Tak było w złotej drużynie Huberta Wagnera. Jak wchodził zmiennik, to było lepiej nie gorzej – powiedział.

Mistrz olimpijski i świata słowa uznania kieruje pod adresem zespołu francuskiego, który „od paru lat prezentuje wyrównany poziom”. –  Motorem napędowym jest Earvin Ngapeth, który jak gra dobrze, to i reprezentacja gra dobrze. Ma wysokich środkowych. Pierwsza szóstka jest bardzo mocna, prezentująca świetne umiejętności techniczne, z dobrym przyjęciem i zagrywką, a to są podstawy we współczesnej siatkówce – mówi Mirosław Rybaczewski.

Tradycyjnie na memoriał przyjadą inni podopieczni Huberta Wagnera. – Jak co roku stawi się nas duża grupa. Jutro jadę do Krakowa z Włodkiem Stefańskim. Wiem, że wybierają się Rysiek Bosek i Zbyszek Lubiejewski. Pewnie nie zabraknie Edka Skorka – kończy Mirosław Rybaczewski.

XVI Memoriał Huberta Wagnera rozegrany zostanie od piątku do niedzieli w Krakowie.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-08-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved