Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Minikadetki zwycięskie w Hiszpanii

Minikadetki zwycięskie w Hiszpanii

fot. pzps.pl

Polskie minikadetki, przygotowujące się do eliminacji mistrzostw Europy U16, rozegrały w Hiszpanii trzy mecze z reprezentacją tego kraju, zwyciężając w oficjalnym spotkaniu w Sedovi 3:0 (25:17, 25:23, 25:20). W dwóch pozostałych – kontrolnych – podopieczne trenera Andrzeja Krowiaka nie straciły również seta.

Siatkarki Hiszpanii, obok Niemek i Szwedek, będą rywalkami Polek w turnieju eliminacyjnym w Twardogórze, który rozegrany zostanie od 26 do 28 kwietnia. Awans wywalczy najlepsza drużyna.– Przed wylotem do Walencji nasza kadra spędziła trzy dni na zgrupowaniu w Kolnej koło Krakowa. Wyjazd był bardzo udany. Poznaliśmy styl gry jednych z naszych rywalek. Zespół Hiszpanii ma np. ciekawą rozgrywającą. W trzech meczach była okazja sprawdzenia wszystkich zawodniczek i niektórych wariantów gry. Oczywiście nie odkryliśmy całkowicie naszych kart. Z przyjmujących w trzech spotkaniach zagrała tylko Julia Lenik, a pozostałe zaprezentowały się mniej więcej w takim samym wymiarze czasowym – powiedział trener Andrzej Krowiak.

W połowie grudnia polski zespół zagrał w Olecku w mistrzostwach Europy Wschodniej (EEVZA) i zajął drugie miejsce. Wygrała Rosja i ona uzyskała awans do mistrzostw Europy z tej strefy. – W porównaniu z tym turniejem Paulina Jagła została przestawiona ze środkowej na atakującą i w Hiszpanii zaprezentowała się bardzo dobrze. W klubie też gra na tej pozycji. Z kolei w Olecku z powodu kontuzji nie grała libero Magda Kubas. W Hiszpanii była z nami i dała duże wsparcie – podkreślił Andrzej Krowiak.

Kadra polskich minikadetek spotka się na zgrupowaniu w Twardogórze na trzy dni przed Wielkanocą. Zawodniczki wyjadą na święta i po powrocie będą kontynuować przygotowania do turnieju kwalifikacyjnego ME U16. Czempionat rozegrany zostanie od 13 do 21 lipca w Chorwacji i Włoszech.

Reprezentacja Polski na wyjazd do Hiszpanii:

Pola Janicka
Klaudia Czerwik
Julia Żelazek
Joanna Chorąża
Julia Lenik
Karolina Staniszewska
Natalia Bandurska
Julia Kleszcz
Paulina Jagła
Magda Stambrowska
Aleksandra Gołębiowska
Aleksandra Filip
Magda Kubas
Weronika Matysiak

źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved