Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Minikadetki zagrają o awans do mistrzostw Europy

Minikadetki zagrają o awans do mistrzostw Europy

fot. EEVZA/PUHA-VOLLEY

Ze Szwecją, Hiszpanią i Niemcami zagra reprezentacja Polski minikadetek w kwalifikacjach do mistrzostw Europy U16. Turniej odbędzie się od 26 do 28 kwietnia w Twardogórze. Awans wywalczy jedna drużyna. W niedzielę pod wodzą trenera Andrzeja Krowiaka rozpoczęło się zgrupowanie 23-osobowej kadry w tej kategorii wiekowej.

– Do Twardogóry przyjechało dziewięć zawodniczek, które w grudniu w Olecku zdobyły srebrny medal mistrzostw Europy Wschodniej – powiedział Andrzej Krowiak. – Poza tym powołaliśmy inne zawodniczki, które znamy, oraz takie, które chcemy sprawdzić. Pojawiły się one w ostatnich tygodniach. Naszymi działaniami objęliśmy szeroki program szkolenia. Kadra nie jest hermetyczna i mogą w niej znaleźć miejsce nowe siatkarki.Do Twardogóry przyjechała ekipa Francji. Obie kadry miały wspólny trening. – Francja w mistrzostwach swojej strefy pokonała nasze rywalki Hiszpanię i Niemcy. Po meczach w Twardogórze będziemy mieli szersze spojrzenie na nasze rywalki. W tym roczniku zawodniczki dopiero rozpoczynają swoją reprezentacyjną przygodę i trudno jest określić ich sportowy poziom. Każdy pogłębi naszą wiedzą – mówił Andrzej Krowiak.

Mecze Polska – Francja rozegrane zostaną 20 i 21 lutego (początek obu 16.00).

W połowie grudnia polski zespół zagrał w Olecku w mistrzostwach Europy Wschodniej (EEVZA) i zajął drugie miejsce. Wygrała Rosja i ona uzyskała awans do mistrzostw Europy z tej strefy.

Grupy eliminacyjne ME minikadetek (awansują triumfatorki grup):
A: Serbia, Grecja, Węgry, Cypr
B: Polska, Szwecja, Hiszpania, Niemcy
C: Słowacja, Czechy, Rumunia, Łotwa
D: Francja, Estonia, Ukraina, Austria
E: Dania, Holandia, Białoruś, Bułgaria

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved