Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Minikadetki wygrały sparing z Francją

Minikadetki wygrały sparing z Francją

Polska pokonała w Twardogórze Francję 3:0 w meczu minikadetek. Oba zespoły przygotowują się do eliminacji do mistrzostw Europy U16. Biało-czerwone będą rywalizować w grupie ze Szwecją, Hiszpanią i Niemcami w Twardogórze od 26 do 28 kwietnia.

Przewaga polskiego zespołu w meczu z Francuzkami była wyraźna. Tylko w pierwszym secie gospodynie przegrywały początkowo 5:8. W połowie partii prowadziły już 16:11. W dwóch następnych setach podopieczne trenera Andrzeja Krowiaka cały czas posiadały inicjatywę. Mocną stroną polskiego zespołu była zagrywka. Gospodynie zaserwowały dziewięć asów, w tym Janicka miała cztery, a Filip trzy.

W niedzielę pod wodzą trenera Andrzeja Krowiaka rozpoczęło się zgrupowanie 23-osobowej kadry minikadetek. – Do Twardogóry przyjechało dziewięć zawodniczek, które w grudniu w Olecku zdobyły srebrny medal mistrzostw Europy Wschodniej – powiedział Andrzej Krowiak. – Poza tym powołaliśmy inne zawodniczki, które znamy, oraz takie, które chcemy sprawdzić. Pojawiły się one w ostatnich tygodniach. Naszymi działaniami objęliśmy szeroki program szkolenia. Kadra nie jest hermetyczna i mogą w niej znaleźć miejsce nowe siatkarki.

Polska – Francja 3:0
(25:13, 25:15, 25:13)

Polska: Lenik (9), Staniszewska (10), Filip (9), Kleszcz (5), Stambrowska (8), Janicka (5), Kubas (libero) oraz Zagumny (1), Jagła (1), Bartczak (1) i Czerwik

źródło: pzps.pl