Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Mimo przegranej z Resovią Skra triumfowała w Krośnie

Mimo przegranej z Resovią Skra triumfowała w Krośnie

W drugim meczu o Puchar Prezydenta Miasta Krosna PGE Skra przegrała z Asseco Resovią Rzeszów 1:3. Pomimo porażki to bełchatowianie wygrali rywalizację w całym turnieju dzięki wcześniejszemu, trzysetowemu zwycięstwu nad reprezentacją pochodzącą z Czech. Kolejnym sprawdzianem będzie dla bełchatowian turniej w Kobyłce (17-18 września).

Wcześniej rzeszowianie przegrali z reprezentacją Czech, którą podopieczni Philippe’a Blaina pewnie pokonali. W piątkowym pojedynku nie było jednak wątpliwości odnośnie do tego, kto jest zwycięzcą starcia ligowych rywali. W pierwszym secie bardzo pewnie w mecz wszedł zespół prowadzony przez francuskiego szkoleniowca. Żółto-czarni, dowodzeni przez będącego w świetnej dyspozycji Srećko Lisinaca, stosunkowo łatwo podporządkowali sobie wicemistrzów kraju, wygrywając 25:17. Im dalej w mecz, tym bardziej spod kontroli bełchatowian uciekała Resovia. W drugiej odsłonie zmagań team Andrzeja Kowala postawił na mocniejszą zagrywkę i swoich liderów – Marko Ivovicia oraz Johna Gordona Perrin. To zagranie opłaciło im się także w trzeciej partii, kiedy zrewanżowali się przeciwnikom za gładką przegraną w inaugurującym secie (25:16). W ostatnim rozdaniu emocji było więcej, ale i w nim ręce w geście triumfu unieśli zawodnicy ze stolicy Podkarpacia.

Mimo tego w finalnym rozrachunku górą byli siatkarze PGE Skry. Kolejnym sprawdzianem będzie dla bełchatowian turniej w Kobyłce (17-18 września).

PGE Skra – Asseco Resovia 1:3
(25:17, 21:25, 16:25, 21:25)

Skra: Lisinac (15), Wlazly (5), Marcyniak (2), Uriarte (2), Winiarski (6), Penczew (8), Milczarek oraz Luburić (16), Bednorz (4) i Janusz
Resovia: Perrin (13), Dryja (1), Ivović (13), Schöps (13), Drzyzga (2), Możdżonek (7), Wojtaszek oraz Tichacek, Nowakowski (5) i Rossard (4)