Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Miłosz Zniszczoł: Wróciła radość z gry

Miłosz Zniszczoł: Wróciła radość z gry

Indykpol AZS Olsztyn nie poszedł za ciosem po wygranej z mistrzem Polski i przegrał z wicemistrzem 1:3. – Graliśmy nieźle, ale nie udało nam się wywieźć punktu i tym jesteśmy trochę zawiedzeni, ale mimo wszystko postawiliśmy się i myślę, że nasza gra nie wyglądała tak źle, jakby wynik na to wskazywał – powiedział po pojedynku Miłosz Zniszczoł.

W środowym meczu olsztynianie starali się przeciwstawić ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. Gospodarze jednak sprawiali rywalom problemy mocną zagrywką. – ZAKSA bardzo mądrze zagrywała, a później nam się ciężko atakowało. Atakowaliśmy większość piłek ze skrzydeł, na podwójnym bloku, więc nie było łatwo. Ciężko było nam w przyjęciu – przyznał Marcel Lux. – Czuję się bardzo dobrze, szkoda, że nie powalczyliśmy i nie zdobyliśmy jednego punktu. Każdy grał na 100%, ale ZAKSA w końcówkach nie robiła błędów, a my robimy ich dużo – dodał przyjmujący AZS-u Olsztyn.

Goście do końca walczyli o doprowadzenie do tie-breaka. W czwartym secie efektownymi zagrywkami popisał się Paweł Pietraszko. Chociaż olsztynianie doprowadzili do stanu 21:21, decydujące słowo w tym secie mieli siatkarze ZAKSY. – Tak naprawdę ten set i mecz w pewnym momencie był przegrany. Paweł (Pietraszko – przyp. red.) odpalił trzy asy, wróciliśmy do gry, ale to jest ZAKSA. Musisz do końca liczyć się z tym, że oni w każdym momencie będą potrafili skończyć trudną piłkę i tak też było. Nie udało nam się powtórzyć drugiego seta, trudno. Myślę, że i tak pozostawiliśmy dobre wrażenie – zaznaczył Miłosz Zniszczoł.

Chociaż podopiecznym trenera Gogola nie udało się dopisać do swojego konta punktów, środkowy AZS-u zauważył pozytywy. – Wydaje mi się, że pewność siebie w nas wraca i to, że potrafimy z każdym walczyć. To jest pozytywne. Wróciła radość z gry i myślę, że to prezentujemy na boisku, to widać. Pcha nas to do przodu i gramy całkiem nieźle – stwierdził Zniszczoł. Po powrocie do Olsztyna drużyna ma kilka dni na przygotowanie się do niedzielnego starcia z Treflem Gdańsk – Od czwartku musimy już myśleć o meczu z Treflem Gdańsk. Szkoda, że nie wywalczyliśmy punktu w Kędzierzynie, ale musimy teraz walczyć i wygrać z gdańszczanami – powiedział Lux.

źródło: opr. własne, Radio UWM FM