Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Miłosz Zniszczoł: Osiem punktów w trzech meczach

Miłosz Zniszczoł: Osiem punktów w trzech meczach

Na koniec roku siatkarzy Indykpolu AZS-u Olsztyn, zajmujących obecnie 6. miejsce w plusligowej tabeli, czekają rywale o porównywalnym poziomie sportowym. Najpierw rywalizować będą ze sklasyfikowanym o „oczko” wyżej Cuprum Lubin, później podejmą Cerrad Czarnych Radom, a tuż przed świętami spotkają się z Jastrzębskim Węglem. Mimo tego Miłosz Zniszczoł liczy, że uda im się zdobyć prawie komplet punktów.

PlusLiga nabiera tempa i przed świętami Bożego Narodzenia zespoły zagrają jeszcze po trzy spotkania. Podopieczni Andrei Gardiniego do tej pory zdobyli 23 „oczka”. Dorobek ten pozwolił im zająć 6. miejsce. W poprzedniej kolejce zmierzyli się z ekipą Lotosu Trefla Gdańsk i choć prowadzili 2:0, drużyny ostatecznie podzieliły się punktami. Olsztynianie triumfowali po tie-breaku. Miłosz Zniszczoł przyznał, że na wynik wpływ mogła mieć 10-minutowa przerwa. – Widać, że nie tylko my w lidze mamy problemy z powrotem po 10-minutowej przerwie, gdy wygrywa się 2:0. Brakowało nam trochę koncentracji, a zespół z Gdańska wskoczył na bardzo wysokie obroty. Cieszę się jednak z wygranej, lecz żałuję, że nie udało nam się zdobyć trzech punktów – skomentował środkowy.

Zawodników z Warmii i Mazur przed końcem roku nie czeka łatwa przeprawa. Najpierw na wyjeździe zagrają z Cuprum Lubin, a w niedzielę we własnej hali podejmować będą Cerrad Czarnych Radom. Tym meczem zakończą rundę zasadniczą, ale jeszcze przed świętami ich rywalem będzie Jastrzębski Węgiel. Lubinianie zgromadzili o 2 punkty więcej niż Indykpol, Jastrzębski ma 4 „oczka” przewagi nad ekipą Andrei Gardiniego, a radomianie tracą do nich 4 punkty. Pomimo tak niewielkich różnic Miłosz Zniszczoł zdradził, że drużyna mierzy wysoko. –  Są to nasi bezpośredni rywale, więc jest to dla mnie dodatkowa motywacja do zwycięstwa. W tabeli dzieli nas mała liczba punktów, więc jest szansa, aby powiększyć swoją przewagę. Naszym planem jest zdobycie ośmiu punktów w trzech meczach. Dwa z nich gramy u siebie, więc mam nadzieję, że nam się to uda – zapowiedział.

źródło: indykpolazs.pl